Листа на емитувани фонограми кои не се пријавени во базата на ММИ во тек на 2014 година

Листа на фонограми кое се емитувани според добиените плејлисти, а не се пријавени во базата на ММИ заклучно со 31.12.2014

– Објавено на 04.05.2015 – Напомена: Имињата на изведувачите и насловите на фонограмите се ископирани директно од добиените плејлисти и поради тоа за евентуалните неправилности на истите ММИ не сноси одговорност.

Име на изведувачНаслов на фонограм
Единствена
4 PlayКажи Да На љубовта
4 PlayПред полноќ
4 PlayТе молам не плачи
4 PlayТи и јас
After DarkПелуцидност
Bei The FishBare Naked
Bei The FishLivin’ in a box
Bei The FishЗаебана љубов Е…
Bei The FishЉубов е…
Beta houseМона лиза
Beta house и ЛеаЕмили
Black PantersЈа бараба а ти Вила
High ControlДождот
High ControlДоста
High ControlХипокрит
Last ExpeditionШефе
Line OutЈас Не Заминувам
Line OutКако првиот ден
Maitreya  феат. Ѓоко ТанескиСе подалеку
MiyattaДа Можам
MiyattaЗаљубен
New FiveСо тебе
No EndМојот Храм
No EndПочеток и крај
OffsideСекој ден
SheXpeareКелнерот
SheXpeareПризнавам
Shineљубов или сон
ShineНешто за Тебе
Snoopy MC и Наташа МалинковаДалеку од тебе
Snoopy MC фт. Ѓоко ТанескиМилион Во Кеш
South ParkedИгра
String ForcesВоди Ме
String ForcesКелари Шарени
String ForcesСуб
The HoundsКај ни се срцата
The HoundsРозитка
The Hounds и ЛеаДа дишеме слободно
The JohnНие Сме Од Скопје
The Sound MessengersChains Around My Heart
The Sound MessengersEndless love
The Sound MessengersLove me
The Sound MessengersRunning
The Sound MessengersThe last thing
TRIK FXОПАСНО
VictoryНе Ме Заслужуваш
XXLСреќна Нова Година
А.Јаневска Е.ПетрескаПризнавам
АбдулаМајка
АбдулаПласницо
АвтограмОдам На Југ
АГУШЕВИБАНИЧКО ОРО
АгушевиЕлено моме
АднанЈас и ти
АднанКе преспијам на кауч
АднанФреак
Адриан ГаџаБрилијант
Адриан ГаџаЈа студирам љубовта
Адриан ГаџаЈас И Ти
Адриан ГаџаКажи Зошто Ме Остави
Адриан ГаџаСам Се Лажам
Адриан ГаџаСкандали
Адриан ГаџаТе Молам Врати Се
Адриан Гаџа, Роберт Билбилов и ВрчакТоксична
АДРИАНА АЦЕВСКАГриса
АдријанЗаробена
Адријан ГаџаЛажам, не ми верувај
Адријана1000 години
АдријанаБел фустан
Адријана АлачкиЉубомора
Адријана АлачкиПринцот мој
Адријана АцевскаЗаљубена
Адријана АцевскаПечалбарски маки
Адријана Јаневска11 ролетен сон
Адријана ЈаневскаДали има некој што не љубел
Адријана ЈаневскаДрво без корен
Адријана ЈаневскаОд овде во вечноста
Адријана ЈаневскаОЈ ЈАНО ЈАНО
Адријана КешНеверник
АкадемциВо наше село чешма шарена
АлегроДомот го мирисам
АЛЕГРОДУШО МОЈА, ЖЕНО ТУЃА
АлегроЗа кого ти цути Дано лицето
АЛЕГРОНЕКА ЕЧИ ДО ЗОРИ
АЛЕГРОПИЛЕТО МИ ПЕЕ
АЛЕГРОРУМ ДУМ ДУМ
АлегроСпомен и Амајлија
Алегро БендНека Иде Зивот
АлександарВиножито
Александар БеловДалеку
Александар БеловДојди ми ти
Александар БеловДојди ми ти (Макфест)
Александар БеловЕдна
Александар БеловЗастани солзи избриши
Александар БеловЗвездо Сјајна
Александар БеловЈАСНО Е КО ДЕН
Александар БеловКажи дека не ми припаѓаш
Александар БеловМОЈОТ АНГЕЛ
Александар БеловОстани
Александар БеловСОНОТ МОЈ
Александар БеловШтом со некој друг те видам
Александар БогдановскиЗдивот нежно кармин брише
Александар ДимитријовЗаклетва
Александар Митевски100% ФАНКИ
Александар Митевски223 305
Александар МитевскиДуша калдрма
Александар МитевскиЗа Век и Векови
Александар МитевскиЗАЛУДНО
Александар МитевскиКинески зид
Александар МитевскиЛатино Цд
Александар МитевскиМОЈОТ ГРАД
Александар МитевскиПетнаесет до два
Александар МитевскиПисмо
Александар МитевскиСлаб сум на тебе
Александар МитевскиСреќен ден
Александар МитевскиСрце Тетовирано
Александар МитевскиУтеха
Александар СариевскиДеј гиди луди млади години
Александар СариевскиЈовано, Јованке
Александар СариевскиКондисал Ајрадин паша
Александар СариевскиМоре Сокол Пие
Александар СариевскиСношти го видов убавото Стојне
Александар СариевскиТе кажувајет бреј Илиној моме
Александар СариевскиФилизој моме
Александар Спасовски и Мартин МилаБум Бум Илустрација
Александар ТарабуновИста Си Ко Сите
Александар ТарабуновКази кој те има
Александар ТарабуновМоја Навика
Александар ТарабуновНишто Не Е Вечно
Александар ТарабуновПред мене
Александар ТарабуновСамо За Нас
Александар ТарабуновСега знам
Александар Тарабунов и Тони МихајлоскиМарија
Александар ТодоровскиТамара
Александар ЦветковскиДајте ми ја мома Бисера
Александар ЦветковскиЕлегија за неа
Александар ЏеповскиСестро моја
Александар ШикоскиЦарувај срце
Александра БучевацНоќи да ти обојам
Александра ЈаневаВо твојот свет
Александра ЈаневаСпремна сум
Александра ПилеваАнгел мој
Александра ПилеваДал Да Плачам Ил Да Пеам
Александра ПилеваКако ми требаш
Александра ПилеваЛетај со мене
Александра ПилеваНе
Александра ПилеваНема Утеха
Александра ПилеваПесна За Македонија
Александра ПилеваПод исто небо сме
Александра ПилеваПојди
Александра ПилеваСребрени Војници
Александра ПилеваТи губиш се
Алексо и Љубица ДаневаШто судбина имав јас
Алексо и Снежана ВладимироваЗаедно ќе бидеме
Алексо и Софија КочоскаНеразделни
Алексо ТришоскиАјде љубов подари ми
Алексо ТришоскиБидете горди еј македонци
Алексо ТришоскиБратми
Алексо ТришоскиВечно ќе бијат камбаните
Алексо ТришоскиГосподов дар
Алексо ТришоскиИмињата нивни вечно ќе се свети
Алексо ТришоскиЛила
Алексо ТришоскиМакедонија во срцата
Алексо ТришоскиНајубава си
Алексо ТришоскиНасон сонив една жена
Алексо ТришоскиНе е лесен осамен живот
Алексо ТришоскиРоден крај
Алексо ТришоскиСакав само една жена
Алексо ТришоскиСветица
Алексо ТришоскиСвето ти е името
Алексо ТришоскиТанчерка од сните
Алексо ТришоскиЦиганка
Алпина & БелиндаТвој Ке Бидам Само Кажи
АлтернаторА јас без неа
АлтернаторДа сум бистра вода
АлтернаторДонка ја посвршија
АлтернаторЕдна желба имам роден крај да видам
АлтернаторЕј меано
АлтернаторЗосто лажно ме љубеше
АлтернаторКаранфило, фил фило
АлтернаторКому срце отвараш
Алтернаторљубовта ме испрати
АлтернаторСите ми велат среќен сум
АлтернаторСрцево ме издаде
АлтернаторТуѓа си бескрајно
АлтернаторЧекај ме мајко
АМАЈЛИЈААјде љуби ме
Амајлија бенд ПробиштипАјде пиле ајде
Амајлија бенд ПробиштипАјде сите на оро
Амајлија бенд ПробиштипКуме венчавај
Амајлија бенд ПробиштипСвадба правам
АманзаманП.е.с.
АМЕЛА ДАУТОВСКАНЕ СИ ПОСЛЕДЕН
Ана КостовскаАнушка
Ана КостовскаКоњи Брзајте
Ана МашановиќМоре
Ана МусеваНе признавам
Ана СимоновскаСтудени
Ана СимоновскаУтро без тебе
Анастасија & Наум ПетрескиСношти те пратив на вода ќерко
Анастасија и Наум ПетрескиЉубовта не отепа
Анастасија ПетрескаБЕЛА СВИЛА
Анастасија ПетрескаВРАТИ СЕ ВРЕМЕ
Анастасија ПетрескаЗаплачи небо
Анастасија ПетрескаИЗГРЕЈСОНЦЕ
Анастасија ПетрескаЉубов
Анастасија ПетрескаМило мое
Анастасија ПетрескаМоминска клетва
Анастасија ПетрескаНе можам душо
Анастасија ПетрескаНи ден без тебе
Анастасија ПетрескаПРЕД ИКОНА
Анастасија ПетрескаСОНОТ МОМИНСКИ
Анастасија ПетрескаСрната што плаче
Анастасија Петреска и Катерина ТаневаЗапри Дожду
АнгелаПриказна за нас
Ангела РусоМожеш ти без мене
Ангелина СтојаноскаСама во премногу луѓе
Андреј МискеБезобразна
АНДРЕЈ СОПРОНОВЉубовта Е Сказна Заборавена
АНДРЕЈ СОПРОНОВНе Ме Љубиш Ти
АНДРЕЈ СОПРОНОВОваа Песна Малечка
АНДРЕЈ СОПРОНОВОстани Во Моето Срце
АНДРЕЈ СОПРОНОВСакав Да Те Љубам
АндријанаЗаминувам
Андријана АлачкиМој Човек Мој Број
Андријана АлексиеваОстави ми мене
Андријана АндреевскаЛажно срце
Андријана АцевскаРачај порачувај
Андријана и МаријанЉубов ти е адреса
Андријана ЈаневскаАко ме сакаш
Андријана ЈаневскаДали има некој што не љубел
Андријана ЈаневскаДОЈДИ БАКНИ МЕ
Андријана ЈаневскаЖивотот Е Убав
Андријана ЈаневскаЗа тебе
Андријана ЈаневскаЗаминувам
Андријана ЈаневскаКако Некогаш
Андријана ЈаневскаКога те нема
Андријана ЈаневскаЉубовен ритам
Андријана ЈаневскаМожеби
Андријана ЈаневскаНеможам да заљубам по тебе
Андријана ЈаневскаОстани
Андријана ЈаневскаПролетен сон
Андријана ЈаневскаШТО Е ТОА
АнетаДали Думаш Либе
Анета & Гр. МоликаДа закопцам јелече
Анета & Гр. МоликаУз Мораву Ветар дува
Анета & Група МоликаДОБАР ЗНАК
Анета & Јоце Панов и група МоликаЈедан дан живота
Анета & МоликаДај ми небо надеж дај ми сила
Анета & МоликаМораш душо да ме разбереш
Анета & МоликаНека знае Европа
Анета & МоликаНишто без народно
Анета & МоликаСрна и јелен
Анета & ТандемиСтани моме да заиграш
Анета АрсовскаЗемји далечни
Анета АрсовскаЉУБОВ ЛИ СИ
Анета АрсовскаПокер
Анета АрсовскаСупермен
АНЕТА АРСОВСКА И ОРКЕСТАР ФАВОРИТИМАЈСТОРЕ МАЈСТОРЕ
АНЕТА АРСОВСКА И ОРКЕСТАР ФАВОРИТИРЕКА ГАЗИ МАЛОЈ МОМЕ
АНЕТА АРСОВСКА И ОРКЕСТАР ФАВОРИТИСЕРБЕЗ ДОНКА
АНЕТА АРСОВСКА И ОРКЕСТАР ФАВОРИТИСИ ЗАЉУБИ ЏЕФА
Анета ЕфтимоваМакедонско девојче
Анета ЕфтимоваНикогаш Никогаш
Анета ЕфтимоваШто Да Правам Што Да Чинам
Анета и БолероВрати ми се ти
Анета и група МоликаА тебе нема
Анета и група МоликаАвлије авлије
Анета и група МоликаБељата со жената
Анета и група МоликаДобар Знак
Анета и група МоликаЗрно Бибера
Анета и група МоликаИмаш Друга
Анета и група МоликаЈовано Јованке
Анета и група МоликаКажи кажи Јано
Анета и група МоликаКажи кажи облаче ле бело
Анета и група МоликаЉуби ме Шабане
Анета и група МоликаМојата Битола
Анета и група МоликаМома џимрија
Анета и група МоликаОлуја
Анета и група МоликаПејте со мене
Анета и група МоликаПоследна
Анета и група МоликаСЛУШНИ МЕ МАЈКО
Анета и група МоликаСите девојчиња
Анета и група МоликаУдри Мујо
Анета и група МоликаФати се Бое
Анета и Група Молика ЈуниорИмам један живот
Анета и МоликаАДРЕСА
Анета и МоликаАДРЕСА
Анета и МоликаАјше
Анета и МоликаЖенско срце
Анета и МоликаЗасекогаш
Анета и МоликаИЛИЈА МОРЕ ДЕЛИЈА
Анета и МоликаЛЕНО МОРИ
Анета и МоликаЛично Наде
Анета и МоликаНЕ КАЖУВАЈ ЛИБЕ ДОБРА НОК
Анета и МоликаСенка
Анета и МоликаСестра кани брата на вечера
Анета и МоликаСлушни ме мајко стара
АНЕТА КАЦУРКОВАЕдна Ладна Капка
Анета МицевскаЗапри Срце
Анета МицевскаИмаш друга
Анета Мицевска & гр. МоликаПијана од љубов
Анета Мицевска МоликаМајсторе мајсторе
Анета Молика и Гоце ПетрескиАх љубов една
Анета НаковскаЗА ЉУБОВ ГОЛЕМА
Анета НаковскаНЕБО КАЗНИ ГО
Анета НаковскаНова љубов
Анета НаковскаОбетка Од Бисер
Анета НаковскаПејте ми песни за душата
Анета Наковска и Благица ПавловскаЏумбус
Анета, Стив и Гр МоликаАхљубов верна
Анета, Стив и Гр МоликаМарије млада невесто
Ани МалинковаИграј са са
Ани МалинковаИспи ги моите мераци
Ани МалинковаЈАС НЕ МОЖАМ СЕСТРА ДА ТИ БИДАМ
Ани МалинковаТрубачи Млади Трубачи
Анс.Цар СамуилАбре Апостоле
Анс.Цар СамуилАј седнал климе
Анс.Цар СамуилВело ќерко
Анс.Цар СамуилДеспина љубена
Анс.Цар СамуилЖенил се Петре војвода
Анс.Цар СамуилЗлато пари
Анс.Цар СамуилКога си бев работник
Анс.Цар СамуилКој ти мрси руси коси
Анс.Цар СамуилЛека ноќ
Анс.Цар СамуилЛибе Марике
Анс.Цар СамуилЛудо младо бакалџивче
Анс.Цар СамуилМаж ми е генерал
Анс.Цар СамуилМоме алтано
Анс.Цар СамуилОд врв Пирин планина
Анс.Цар СамуилОхридски геврек
Анс.Цар СамуилОхридско Елено моме
Анс.Цар СамуилПесна за побратимот
Анс.Цар СамуилПод дабот
Анс.Цар СамуилСношти минав
Анс.Цар СамуилСон печалбарски
Анс.Цар СамуилТажна калинка
Анс.Цар СамуилФати се Бое
Анс.Цар СамуилЦветаново оро
Ансамбл БилјанаЧифте Чифте
Антика БендАј што пијана шеташ
Антонија АндоноваПолетај со мене
Ања ВетероваСамо сонувај
Ања и ПаркетиЈас те сакам тебе
АпександарВиножито
Апександра БучевацДрама
АреаБиди Мој
АреаДа пеам
АреаДај Ми Ја Нокта
АреаДали можеш
АреаДозволи Ми
АреаЗапознај ме
АреаЈас Сум Ти Пријател
АреаКај што си ти
АреаКолку Ми Значиш
АреаНесакам, сакам
АреаНешто Недостасува
АреаОдведи Ме
АреаОчи Ангелски
АреаРитам На Времето
АреаСите Мои Слики
АреаСледи Ме
АреаСлободен
АреаСлучајно Тука
АреаТи Би Сакал
АреаТи Ми Требаш
АреаФрекфенци ја на љубовта
АријаВерувај во љубовта
АријаДесет На Еден
АријаЛош ден
АријаЛуд И Вљубен
АријаМинута Или Две
АријаНема Друго Време
АријаПриказна Без Крај
АријаСамо Господ Е Сведок
АријаСега кога сум сам
АријаСрце Од Стакло
Арија БeндАјде сонце зајде
Арија БeндАко бевме заедно
Арија БeндАко згрешам нека изгорам
Арија БeндАко Сум Луд
Арија БeндВозвишена
Арија БeндДалеку во тугина
Арија БeндЕдно име имаме
Арија БeндЗавршна песма
Арија БeндАмпево оро
Арија БeндЗбогум мила
Арија БeндБлазе на ергените
Арија БeндМустулук
Арија БeндПо сокаци шетав
Арија БeндСплет
Арија БeндТемпера
Арија БeндМакедонки билбилјанки
Арија БeндФилизо
Арија Бeнд и Лидија КоцовскаСлавеј Пиле
АрхангелHeart Core
АрхангелUber Makedonishe
АрхангелЉубов или Омраза
АрхангелМилион долари
АрхангелПиф паф пуф
АрхангелРадост
АрхангелЧУДЕСЕН СВЕТ 
АрчиВерувам, не верувам
Атина АпостоловаДејгиди Луди Млади Години
Атина АпостоловаДојди либе до вечер
Атина АпостоловаИле Илија
Атина АпостоловаТе Видов И Се Заљубив
Атина АпостоловаУсни румени
Атина АпостоловаЦела Вечер Ќе Ти Пеам
Ацо АндоновАјде камен јано
Ацо АндоновИлчовице Млада Невесто
Ацо АндоновОтвори ми бело Ленче вратата
Б.СтојаноскиАјде Чие Ли Е Она Девојче
Б.СтојаноскиЛеле глава
Б.СтојаноскиПесна за Ѓорѓи Сугаре
Б.СтојаноскиПесна за Ченто
Б.СтојаноскиСвадбарска
БагажИмето твое
БагажМала одмазда
БагажНеобична
БагажСамо ти
Бади БекирИма Ли Малку Љубов Во Мене
БадмингтонсАко ми дадеш
Базе Груевски и Арија БандТуѓино јабано
Банкрот Блуз БендМоја гитара
БастионЕмил врати се
БастионМистер Комплекс
Бениbe my brother be my frend
БениЉубов
БениНишто Од Нас
БениРаспукала Шар планина
Бенисвеједно
БениСи Беше Еднаш (со З.Оригански)
БениСјај
БениСкриена во сонот
Бени ЈашариДај ми микрофон
Бени Нон СтопАј Ма Пиши Ми
Бени Нон СтопБез мудрости
Бени Нон СтопПо навика
Бени Нон СтопСам
Бени Нон СтопЧовек ѕвер
Бени ШаќириДал да плачам
Бени ШаќириЛага и измама
Бени ШаќириНена
Бени ШаќириНеправда
Бени ШаќириПушти коси
Бени ШаќириСи беше еднаш
Бени ШаќириЦимер
Бени ШаќириЧукни во дрво
Беса КоквимаВерсус
Биба ДодеваБАКСУЗИ ВО ЉУБОВТА
Биба ДодеваВИСТИНА
Биба ДодеваВрати се
Биба ДодеваВреме е
Биба ДодеваДа остане вака
Биба ДодеваЕдна Добра Причина
Биба ДодеваЗаведи ме
Биба ДодеваИ Сега Знам
Биба ДодеваЈас И Мојот Бенд
Биба ДодеваКажи љубов
Биба ДодеваКако прв пат
Биба ДодеваЉубов Нова
Биба ДодеваНе се чешај
Биба ДодеваНЕОБИЧЕН КРУГ
Биба ДодеваОчите твои
Биба ДодеваПовторно Ме Има
Биба ДодеваПРАШАЈ МЕ
Биба ДодеваСама Сум
Биба ДодеваСети Се Штом Заврне
Биба ДодеваТаква Сум
Биба ДодеваЧувај ме
Биба ДодеваШејк, шејк
БИЗ БЕСДал Да Плачам Ил Да Пеам
БИЗ БЕСНоќ Во Бел Сатен
Билбилов и ДеанаНе можеш без мене
Билјан СтојановскиЈоване море јорговане
БилјанаАјде болно лези
БилјанаГолема риџа ти чинам
БилјанаНевесто калеш убава
БИЛЈАНА ДАМЈАНОВСКАНајди Нова Игра
БИЛЈАНА ДАМЈАНОВСКАЧао Адио
Билјана И Борис ДимовиЛино моме севдалино
Билјана И Борис ДимовиПеам да не заплачам
Билјана И Борис ДимовиШТО Е ЉУБОВТА
Билјана ПавлескаОднеси ме до рајот
Билјана ПавлескаСамо Со Тебе Да Побегнам
Биљан СтојановскиАбер иди од могила
Биљан СтојановскиАјде чиво ли е она девојце
Биљан СтојановскиАх мори бабо
Биљан СтојановскиДали знаеш клета судбо
Биљан СтојановскиДејгиди Магдалено моме
Биљан СтојановскиДенеска ми е сабота
Биљан СтојановскиЕлено срце камено
Биљан СтојановскиКако да те заборавам
Биљан СтојановскиКичевјани московјани
Биљан СтојановскиКоња водам Анѓе
Биљан СтојановскиЉубев едно моме
Биљан СтојановскиМајка има едно чедо
Биљан СтојановскиМоме убаво
Биљан СтојановскиНе Оди Сефер Горе Карбуница
Биљан СтојановскиНека плачат црни очи
Биљан СтојановскиНико Меанџико
Биљан СтојановскиРека гази малој моме
Биљан СтојановскиРешив да се женам
Биљан СтојановскиСо јаболко фрли
Биљан СтојановскиСтани моме да заиграш
БиоритамАКО ПИЈАМ
БиоритамБРАЛА МОМА КАПИНИ
БиоритамВино пијам ем ракија
БиоритамДај Ми Ја
БиоритамИграј Данче
БиоритамКАЖИ КАЖИ ОБЛАЧЕ ЛЕ БЕЛО
БиоритамКОГА СЕ МАЖЕШЕ ШТО ТИ СЕ ЧИНЕШЕ
БиоритамМАЈКА НА МАРИКА ДУМАШЕ
БиоритамМАКЕДОНКИ БИЛБИЉАНКИ
БиоритамОЈ ПРИРОДО
БиоритамПаша паша
Биоритам РЕКА ГАЗИ МАЛОЈ МОМЕ
БиоритамПусти Жени
БиоритамСадило
БиоритамСЛАТКА СИ МИ МАЛА
БиоритамСплет деветка
БиоритамСултана
БиоритамУЧИ МЕ МАЈКО КАРАЈ МЕ
БиоритамЧувајте ме другари
БиоритамШака Нака
БиоритамШто ми вреди
БисерДа пукнеш мајко
БисерЗнаеш ли севдо голема
БисерЈана
БисерМарије адамивке
БисерПесна за Велмеј
БИСЕРСВАДБА ГАЛИЧКА
БисерСите наши песни
БисерТвојте очи чаршија
БИСЕРА & СЕНКАСветот Е Чуден
БИСЕРА ВЕЛЕТАНЛИКДа Си Мерак Песна
БИСЕРА ВЕЛЕТАНЛИКЗавет За љубов
БИСЕРА ВЕЛЕТАНЛИКМоја Нежна Гитара
БИСЕРА ВЕЛЕТАНЛИКПоследен Валц
БИСЕРА ВЕЛЕТАНЛИКТе Барам
Бисера КерамитчиевскаНај сакана
Битолски меракЕмо мори емо
БЛАГА ВИДЕЦКакви Очи Имаш Ти
БЛАГА ВИДЕЦПосле Се
Блага ПетрескаАјде браќа сите со дружно
Блага ПетрескаДали ти требам
Блага ПетрескаДен Два
Блага ПетрескаДојди ми
Блага ПетрескаЗапеј генерацијо
Блага ПетрескаЗнам Ти Си Тој
Блага ПетрескаКАКО СУДБА
Блага ПетрескаЉуби Ме Љуби
Блага ПетрескаМала ќе ти е Шар Планина
Блага ПетрескаНЕ ВЕЛИ МИ
Блага ПетрескаПАТ ЗА МАКЕДОНИЈА
Блага ПетрескаПесната може се
Блага ПетрескаСвени,ми свени,невене
Блага ПетрескаТи ме предаде
Блага ПетрескаЧувај Ме
Блага ПетрескаШто да таксам на господа
Блага Петреска и Ефто ПупиновскиМоја Си Не Рече
БЛАГА ПЕТРЕСКА СО ПРИЈАТЕЛИТЕДОЈДИ МИ
БлагицаДимитријо
БлагицаРамизо
БлагицаФато
БлагицаЧукај срце
БлагицаШто ја нема Цвета
Благица и ВлаткоМногу Љубов
Благица КалеваНека свират са са
Благица КалеваАКО НЕ Е ЉУБОВТА
Благица КалеваШекерна
Благица Калева & МодусЗЛАТЕН СПОМЕНИК
Благица Калева & Наум ПетрескиДојди На Зајдисонце
Благица Калева & Перо ХристовСудбина Било
Благица ПавловскаБитола
Благица ПавловскаБогородица
Благица ПавловскаВетрови јужни дувајте
Благица ПавловскаВратница
Благица ПавловскаГорам,горам
Благица ПавловскаДа ми купиш шалвари и дајре
Благица ПавловскаДАФИНО ВИНО ЦРВЕНО
Благица ПавловскаДобро Утро Македонијо
Благица ПавловскаДокторка
Благица ПавловскаЕве песна народе
Благица ПавловскаЗа богатство срце не би дала
Благица ПавловскаЗошто не веруваш
Благица ПавловскаИ уште не знам каде си
Благица ПавловскаИлија Море Делија
Благица ПавловскаИма ли некој начин
Благица ПавловскаЈас Те Опијанив
Благица ПавловскаКаде после мене
Благица ПавловскаКога Тргнав Цвето Во Туѓина
Благица ПавловскаМагија
Благица ПавловскаМајка Ќерка испраќа
Благица ПавловскаМајката наша Македонија
Благица ПавловскаМарко пијаницата
Благица ПавловскаМИ ТРЕБА УТЕХА
Благица ПавловскаНА ЉУБОВ СЕ ДА МИРИСА
Благица ПавловскаНеможам душо неможам
Благица ПавловскаОди шетај
Благица ПавловскаОко мое бисерно
Благица ПавловскаПат до Стамболград
Благица ПавловскаПетровден
Благица ПавловскаПијана од љубов
Благица ПавловскаСе скрши чаша
Благица ПавловскаСпиј мирно моја плането
Благица ПавловскаСпомени
Благица ПавловскаСтамена
Благица ПавловскаЦело Скопје
Благица ПавловскаЏумбус
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА & Душко ГеоргиевскиСТО ПАТИ ДА СЕ РОДАМ
БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА & МИЛЕ АТАНАСОВКОЛКУ ТЕ САКАМ НАЈМИЛО МОЕ
Благица Хаџи ПавловскаНека пие чаршија
Благој Стојанов ГигиМоја Наде
Благоја ГрујовскиАко некогаш
Благоја ГрујовскиБисер За Бисера
Благоја ГрујовскиВозови одат
Благоја ГрујовскиДајте ми тамбура
Благоја ГрујовскиДевојко моја љубена
Благоја ГрујовскиЕдна лажна љубов
Благоја ГрујовскиЕЛЕГИЈА ЗА БИСТРА
Благоја ГрујовскиЗа Љубовта Наша Ти Пеам
Благоја ГрујовскиЗапеј ми Славце
Благоја ГрујовскиЗЕНИЈА НАЈМАЛОТО БРАТЧЕ
Благоја ГрујовскиЗмија Отровна
Благоја ГрујовскиИмам срце широко
Благоја ГрујовскиЈано, Јанике
Благоја ГрујовскиКаде и да одам Натке
Благоја ГрујовскиКому Да Запеам
Благоја ГрујовскиЛеле јано
Благоја ГрујовскиМЕВЛЕМ ЛОЗАНКЕ
Благоја ГрујовскиМирјана
Благоја ГрујовскиМНОГУ СЕТА АГО
Благоја ГрујовскиМоја река
Благоја ГрујовскиМОРЕ СОКОЛ ТРГНАЛ
Благоја ГрујовскиНеверна
Благоја ГрујовскиНепростено
Благоја ГрујовскиОј невесте
Благоја ГрујовскиСЕ РАЃА ДЕН
Благоја ГрујовскиСЕЛВИЕ СЕНЃУЗЕЛ
Благоја ГрујовскиСУДБА НЕЧЕСНА
Благоја ГрујовскиТи ме опи како вино
Благоја ГрујовскиТи Си Мојот Грев На Душата
Благоја ГрујовскиТуѓино Јабано
Благоја ГрујовскиЦВЕТО ЛЕ
Благоја ГрујовскиШто ако љубам
БЛАГОЈА ГРУЈОСКИФЕР
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУСЕ И ФАВОРИТИБЕКРИСКО СРЦЕ
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУСЕ И ФАВОРИТИЖИВОТ БЕЗ ТЕБЕ
БЛАГОЈЧЕ СТОЈАНОВСКИ ТУСЕ И ФАВОРИТИМОЈА НАДИЦЕ
БлизанциЛаки
БОБА СТЕФАНОВИЌКлечам и Молам
БОБА СТЕФАНОВИЌМојата Нечија Палавка
Бобан ВелјаноскиМое Тетово
Бобан МојсовскиАј да беше стрела песната
Бобан СпасеновскиМашко Срце Вљубено
БобиБеља
БобиКажи му
БобиЉубомора
БобиОдбирам две
БобиОстани во срцето
БобиПарфем
БобиСрце дај заборави
Боби АндоновПрати ми СМС
Боби МојсоскиЗАСТАНИ
Боби МојсоскиЛавина
Боби МојсоскиТе Краде Тој
Боби Симоновскиљубам друга а те сакам
Боби Симоновски Фт. Иван ЈовановДа Си Моја
БоемиБекриска
Бојан АндовЛадна
Бојан СтојковИма Ли Надеж
Бојан СтојковСтара навика
БојанаБегам Од Тебе
БојанаГрев
БојанаЗаљубена До Крај
БојанаЗборови
БојанаИзгубена Излажана
БојанаКолку Вреди љубовта
БојанаКон небото
БојанаОд 1 до 5
БојанаСветлина На Мојот Пат
Бојана АтанасовскаВо Дилема
Бојана АтанасовскаЗборови
Бојана АтанасовскаИскрено
Бојана АтанасовскаКако можев
Бојана АтанасовскаКе полудам
Бојана АтанасовскаНе плачи, душо моја
Бојана АтанасовскаНема јас да сфатам
Бојана АтанасовскаОко Мое
Бојана АтанасовскаОстани Со Неа
Бојана БожиновскаКруг од оган
Бојана И ЃокоСтара добра боса нова
БолероДАЈТЕ ДА ЗАПЕАМ
БолероЈелена
БолероМЛАДА МЕСЕЧИНА
БолероОрдинација
БолероПогана
БолероРазболе се убава Калина
БолероТапан Грми
БолероШарена
Болеро бeндЗбогум мајко
Болеро бeндТУГИНА
Болеробанд и Благица ПавловскаПијаченца наша Струмиченца
Бон ТонГледам едно лице
Бон ТонДобрите девојки
Бон ТонДобро утро таго
Бон ТонЗошто чекаш
Бон ТонИлчовице млада невесто
Бон ТонСТАРО КУПУВАМ
БОН ТОН БИТОЛАКАЉО КАЛИНО ДЕВОЈЧЕ
Борис И Билјана ДимовиЗлатни Калеми
Борче КрстевскиЛино вино ли се твоите очи
Борче КрстевскиНе виткај се Софце
Борче НаумовскиВтор пат се раѓам
Борче НаумовскиЃавол да те однесе
Борче НаумовскиЛЕЛЕ КАКВА ЖЕНА
Борче НаумовскиПЕСНА љуБОВНА
БОРЧЕ НАУМОВСКИ И ОРКЕСТАР ФАВОРИТИГУРБЕТОТ Е МОЈОТ ЖИВОТ
БОРЧЕ НАУМОВСКИ И ОРКЕСТАР ФАВОРИТИСПЛЕТ МАКЕДОНСКИ ПЕСНИ
БОРЧЕ РИСТОВБРЕГАЛНИЧКА РАПСОДИЈА
БОРЧЕ РИСТОВВИНИЧКА ЕЛЕГИЈА
БОРЧЕ РИСТОВЗА ПОЈАС
БОРЧЕ РИСТОВКОНЦЕРТНА ФАНТАЗИЈА
БОРЧЕ РИСТОВКОЧАНСКИ РЕВИЈАЛ
БОРЧЕ РИСТОВМАЛЕШЕВСКО МОДЕРНО
БОРЧЕ РИСТОВМАШКО ЗА РАМО
БОРЧЕ РИСТОВМЕРАК ЧОЧЕК
БОРЧЕ РИСТОВНЕВЕСТИНСКИ ЧОЧЕК
БОРЧЕ РИСТОВОРОВОДЕН УРНЕБЕС
БОРЧЕ РИСТОВПАЈДУШКА ИГРА
БОРЧЕ РИСТОВСВАДБАРСКО ЗА ДУША
БОРЧЕ РИСТОВСРЕДЕСЕЛСКИ ВЕЗ
Браво БeндБило Како Било
Браво БeндДевојко
Браво БeндДевојко
Браво БeндЛесно Ти Е Тебе
Браво БeндНека Патам
Браво БeндПо Година Две
Браво БeндПознат рефрен
Браво БeндСам Ме Остави
Браво БeндСам Меѓу Зидови
Браво БeндУживај Дур Си Млад
Браво БeндХронично Луд
БрејкБолиш
БрејкВо бестрага
БрејкДолго Чекав
БрејкЗА НАС
БрејкЗабранета љубов
БрејкЈАС СУМ ТАКОВ И ТАКОВ СУМ БИЛ
БрејкНа крај
БрејкНАВИКА
БрејкСамо Ти
БрејкСЕТИ СЕ
Бубе НаумоскаОслободи ме
БумЈави се
В. Гавровска и Т.ИлиоскиКалино моме
В.Гавровска и К.ИваноскиСо маки сум се родила
В.ГеоргиеваОд кај идеш облаче бело
В.ГеоргиеваСи заљуби Џефа
В.ГеоргиеваСношти минав покрај вази
В.ГеоргиескаДевојченце, Девојченце
В.ГеоргиескаМакедонија го краси Балканот
В.ИлиеваАјде вино пијам
В.ИлиеваНико Нико меанџико
В.ИлиеваОгреала месечина
В.ИлиеваРед се редат кочански сејмени
В.ИлиеваСестра брата моли за вечера
В.ИлиеваШто Ја Нема Цвета
В.МитеваСе запали пиле Трено одајцето
В.СтојаноскиДа сака господ
В.СтојаноскиДојде ден да се сплотиме
В.СтојаноскиЕдана мисла имаме
В.СтојаноскиЕте мајко решив да се женам
В.СтојаноскиЗа кралот Александар
В.СтојаноскиИспив чаша љубов
В.СтојаноскиКакви очи зелени
В.СтојаноскиНема друга Македонија
В.СтојаноскиСвадба голема
В.СтојаноскиСеднав да вечерам
В.СтојаноскиСинот ни се раѓа
В.СтојаноскиТе заљубив тебе моме убаво
В.СтојаноскиТи донесов млада невеста
Валандовски свадбариВаландовско зејтин оро
Валандовски свадбариВаландовско оро
Валандовски свадбариКостадиново оро
Валандовски свадбариОро Пугана
Валандовски свадбариТушево оро
Валандовски свадбариЏамбазово оро
Ванчо ПоповскиЗамисли,душо
Ванчо ТарабуновДедовино
Ванчо ТарабуновСи отворам ладна меана
Вања ЛазароваТи ли се најде Лено мори
Вања Лазарова и КирилСтојне Бре Моме Кочанско
Васил АтанасовБегај Дома
Васил АтанасовДруга жена не постои
Васил АтанасовЌе пијам да се опијам
Васил АтанасовКој не раздели
Васил Балканов и Виданка ГоргиевскаПуста печалба
Васил ГарванлиевПомогни ми
Василија РадојцицАјде Јано
ВАСИЛИСАГУСТА МИ МАГЛА ПАДНАЛА
Васка ИлиеваАјде ред се редат кочански
Васка ИлиеваКрушево абер пристигна
Васка ИлиеваНико меанцико
Васка ИлиеваСестра брата моли за вечера
ВАСКА ИЛИЕВА И АЛЕКСАНДАР СОЈ НЕВЕСТО СТОЈАНИЦЕ
Васко СерафимовЧерги Две
ВЕЛЕ МАТЕВСКИЗар Вистина Е Крај
ВЕЛЕ МАТЕВСКИЗнам Блиску
Венко СерафимовЛажливи времиња
Венко СерафимовПисма неотворени
Вера ИвковиќКе Пеам Ке Се Веселам
Вера ТрајковскаПтица без криља
Верица ПандиловскаБез Здив
Верица ПандиловскаБело Знаме
Верица ПандиловскаВИСТИНА
Верица ПандиловскаЖивотот е…
Верица ПандиловскаЗнаеш дека знам
Верица ПандиловскаЅвезден Пат
Верица ПандиловскаКактус
Верица ПандиловскаКучкин син
Верица ПандиловскаМОЖЕБИ СУМ ЛУДА
Верица ПандиловскаНема да остареш
Верица ПандиловскаНема зошто
Верица ПандиловскаСамо за тебе
Верица РистевскаВерувај Ми Те Сакам
Верица РистевскаЗдраво Збогум Драга Марија
Верица РистевскаЛетај Ми Галебе
Верица РистевскаТи Само Збориш
Верица РистевскаТи Си Песна Што Ке Трае
Верица РистевскаЧекам, Чекам
Верица РистевскаШТОМ СЕ САКА
Весна ГавровскаАјде дали знаеш паметиш Милице
Весна ГавровскаДавај ме мила мамо
Весна ГавровскаМајко една си на светот
Весна ГавровскаТргнало ми лудо младо
Весна ГавровскаТри години стана
Весна и Гр.АкадемциНе лажи ме
Весна НесторовскаМојата солза
Виданка ЃоргиевскаЛибето војник ми отиде
Виданка ЃорѓиевскаВечно горам за егејот
Виданка ЃорѓиевскаГордо пореце
Виданка ЃорѓиевскаДај мажу да се напијам
Виданка ЃорѓиевскаЕгејска
Виданка ЃорѓиевскаКамо ти лулка на глава
Виданка ЃорѓиевскаПроменила се Пандура
Виданка ЃорѓиевскаСакам да си мој
Виданка ЃорѓиевскаСношти те пратив на вода ќерко
Вики и Прогресив БандТетовска приказна
Вики СреброваЗбогум љубов моја
Вики СреброваПоведи ме Иване
Виктор АпостоловскиДругата во тебе
Виктор АпостоловскиТи И Јас
Виктор ФранцШамбала
Викторија АпостоловаЗаборави на се
Викторија ЛобаВолку Волку
Викторија ЛобаЕдна единствена
Викторија ЛобаСлобода
Викторија Лоба и ДексоСамо мој
Викторија Лоба и Роберт БилибиловКога мене ми требаш
Виница Борце РистовВиничка елегија , Пајдушка игра
Виница Борце РистовМашко за рамо
Виолета МитеваВесела Свекрва
Виолета МитеваКоња Врана Јавам Јас
Виолета МитеваШто Да Правам Што Да Чинам
Виолета ТомовскаАј засвирете млади момчиња
Виолета ТомовскаБакни Ме, Земи ме
Виолета ТомовскаБело лице љубам јас
Виолета ТомовскаЗаиграј со мене
Виолета ТомовскаКамен Да Беше Срцево
Виолета ТомовскаНезнам Сто Не Чека
Виолета ТомовскаОдиш Ти
Виолета ТомовскаОј Вардаре Македонски
Виолета ТомовскаОј ти моме малој моме
Виолета ТомовскаПамти Ме По Добро
Виолета ТомовскаРајски Дарови
Виолета ТомовскаСакам Да Сме Вечер Заедно
Виолета ТомовскаСе запали пиле Трено
Виолета ТомовскаТе Носам Во Себе
Виолета ФилиповаАјде Димче
Виолета ФилиповаЕ.мој Драгане
Виолета ФилиповаКаде одиш,каде скиташ
ВЛАДЕ ЛАДЕ МИРЦЕСКИА БРЕ ДЕДО БОЈАџИЈА
ВладимирБез тебе
Владимир ЧеткарHeavenly (Dimitri From Paris Discomix)
Владимир ЧеткарTime Goes By
Владо ЈаневскиАко Не Те Сакам
Владо ЈаневскиБулки
Владо ЈаневскиВаков или таков
Владо ЈаневскиДАЛЕКУ Е НЕБОТО
Владо ЈаневскиДве душИ И месечина
Владо ЈаневскиДесет Девојки
Владо ЈаневскиДома си е дома
Владо ЈаневскиЕ, ама јас те сакам тебе
Владо ЈаневскиЕвергрин
Владо ЈаневскиЕден бакнеж
Владо ЈаневскиЗЕМЈО МАКЕДОНСКА
Владо ЈаневскиИ тогаш некоја будала
Владо ЈаневскиКо да вчера не ни било
Владо ЈаневскиКој е крив
Владо ЈаневскиКомпас
Владо ЈаневскиЌути живти се
Владо ЈаневскиЛесно ти е да ме оставиш
Владо ЈаневскиМОЕТО МААЛО
Владо ЈаневскиНапрај место
Владо ЈаневскиНе заборавај
Владо ЈаневскиНе зори зоро
Владо ЈаневскиНе Те Сакам
Владо ЈаневскиНекогаш И негде
Владо ЈаневскиОва е само наше Скопје
Владо ЈаневскиОд овој ден
Владо ЈаневскиПарче Душа
Владо ЈаневскиПјер
Владо ЈаневскиПовторно Се Заљубувам Во Тебе
Владо ЈаневскиРуж Са Твојих Усана
Владо ЈаневскиСрце преку небото
Владо ЈаневскиТајно отровна
Владо ЈаневскиТвоите Очи
Владо ЈаневскиТи Немаш Право
Владо ЈаневскиЦрно Тиквешко
Владо ЈаневскиЧаирска Романтика
Владо ЈаневскиШто И да е ќе помине
Владо Јаневски и КаролинаЉубовта е моја религија
Влатко & Златко МиладиновскиЗа Марето
Влатко и ДаниНе те можам
Влатко ИлиевскиВо Пепелта На љубовта
Влатко ИлиевскиГушни Ме (со Тамара)
Влатко ИлиевскиЗа мене и тебе
Влатко ИлиевскиИ премногу добро
Влатко ИлиевскиКоса плава и луда глава
Влатко ИлиевскиМоја стара навика
Влатко ИлиевскиМОЈАТА САМОВИЛА
Влатко ИлиевскиНајбогат на свет
Влатко ИлиевскиНебо
Влатко ИлиевскиСамо за неа
Влатко ИлиевскиСкитник
Влатко ИлиевскиСо други зборови
Влатко ИлиевскиСрека
Влатко ИлиевскиТака требало да биде
Влатко Илиевски и Ристо БомбатаДојди ти
Влатко ЛозановскиКога мене ќе ме најдеш
Влатко Лозаноски ЛозаноЗа Кого Ти Е Срцето
Влатко Лозаноски ЛозаноЗапри Запри Виолино
Влатко Лозаноски ЛозаноКога Мене Ке Ме Немаш
Влатко Лозаноски ЛозаноСношти Сакав Да Ти Дојдам
Влатко Лозаноски ЛозаноСношти Си Дојдов Од Гурбет
Влатко МиладиновскиАбер дојде севдо
Влатко МиладиновскиАЈДЕ БРАТЕ
Влатко МиладиновскиАманет
Влатко МиладиновскиВело ќерко
Влатко МиладиновскиДевојченце црнооко
Влатко МиладиновскиЗа марето
Влатко МиладиновскиЗошто На Зборот Маре Не Стоиш
Влатко МиладиновскиКАТЕ, КАТЕРИНО
Влатко МиладиновскиЛично моме
Влатко МиладиновскиМајко ќе одам јабана
Влатко МиладиновскиМоми тетовчанки
Влатко МиладиновскиНајскапо што имам
Влатко МиладиновскиНЕ СЕДИМ РАСИМ РАСПАШАН
Влатко МиладиновскиНЕВЕНО ЛИЧНА НЕВЕНО
Влатко МиладиновскиОд Битола појдов
Влатко МиладиновскиОд таму се гледа Македонија
Влатко МиладиновскиРАКИЈО ЖОЛТА МАГИЈО
Влатко МиладиновскиСЕ ЗА БИЛЈАНА
Влатко МиладиновскиСе ми снема
Влатко МиладиновскиСевдо
Влатко МиладиновскиСобрале ми се сватови
Влатко МиладиновскиТуѓина
Влатко Миладиновски и АнетаВозото за Германија
Влатко Миладиновски и Румјана ПоповаАбер дојде Анѓо
Влатко МиладиноскиВело Керко
Влатко МиладиноскиДа ми бидеш невеста
Влатко ПоповскиДен година
Влатко СтефановскиGipsy Song
Влатко СтефановскиВЕРБА, НАДЕЗ, љуБОВ
Влатко СтефановскиДеца на сонцето
Влатко СтефановскиКандилце
Влатко СтефановскиКула од карти
Влатко СтефановскиСеир
Влатко СтефановскиСуперхерои
Влатко СтефановскиФокусирам и зумирам
Влатко СтефановскиФосфорна месечина
Војо СтојановскиАј Да Си Речеме Една Песна
Војо СтојановскиДа сака господ
Војо СтојановскиЕдна Мисла Имаме
Војо СтојановскиЕте мајко решив да се женам
Војо СтојановскиЈас сум чисто македонче
Војо СтојановскиЛино севдалино
Војо СтојановскиМОЈОТ ПРИЈАТЕЛ
Војо СтојановскиПијам пијам цели ноки
Војо СтојановскиПолетај песно полетај
Војо СтојановскиСвадба Голема
Војо СтојановскиСеднав да вечерам
Војо СтојановскиТи си лек за очи вљубени
Војо Стојановски и Влатко МиладиноскиКажи Ми Вујче
Војо СтојаноскиБлазе си ти
Војо СтојаноскиДенес ми е Сабота
Војо СтојаноскиЗа кралот Александар
Војо СтојаноскиЈоване море Јоване
Војо СтојаноскиКакви очи зелени
Војо СтојаноскиКолку е чуден животот
Војо СтојаноскиЛидија
Војо СтојаноскиМахмуд се спрема за турско
Војо СтојаноскиМори абер дојде Ајше ле мори
Војо СтојаноскиНека не е заборавено
Војо СтојаноскиПара берит бело грозје
Војо СтојаноскиПогинал Стојан загинал
Војо СтојаноскиСвадба да ви направам
Војо СтојаноскиСвадба румелијска
Војо СтојаноскиСе собрале комитите
Војо СтојаноскиСлавиме Илинден
Војо СтојаноскиСпремај ми спремај либе
Војо СтојаноскиСуводолица
Војо СтојаноскиТетовските бекри
Врчак11 ред да заспијам
ВрчакДен по ден
ВрчакИ Повторно Сам
ВрчакМанастирски Сон
ВрчакПред Да Заспијам
ВрчакСЛИКИТЕ СТАРИ
ВрчакЧудна Ноќ
Врчак & ДНКЛуда
Врчак и АндрејВо твоето срце
Врчак и Елена РистескаЗаспана убавица
Врчак и Роберт БилбиловТајните ангели
Г. ТодоровскиБеломорска свадба
Г. ТодоровскиЕрген Одев
Гаро & Тавитјан Брадерс феат Нина БадриќНе кажувај либе добра ноќ
Гаро И Тавитјан БрадерсДа сум бистра вода
Гаро И Тавитјан БрадерсДафино вино црвено
Гаро И Тавитјан БрадерсЕлено ќерко
Гаро И Тавитјан БрадерсЗошто си ме мајко родила
Гаро И Тавитјан БрадерсЈовано Јованке
Гаро И Тавитјан БрадерсКалеш бре Анѓо
Гаро И Тавитјан БрадерсКалино моме
Гаро И Тавитјан БрадерсНе си го продавај Кољо чифликот
Гаро И Тавитјан БрадерсСношти сакав да ти дојдам
Гаро, Тавитјан Брадерс & Сергеј ЦетковиќГРАДЕЛ ИЛИЈА МАНАСТИР
ГЕММИНИМОЈОТ СВЕТ СИ ТИ
Георгиљубов е…
ГеоргиПосилни од се
Ѓоко ДончевДај Ми Сила
Ѓоко ДончевКој не проколна
Ѓоко ДончевСношти Кате пак те видов
Ѓоко ДончевТриста денови Наде
Ѓоко ДончевЧуј ги куме свирачите
ЃОКО ЈОВИЌТУЃИНА ПУСТА ДАЛЕЧИНА
Ѓоко ТанескиВерував Во Се
Ѓоко ТанескиДа Бидам Со Тебе
Ѓоко ТанескиЕден збор
Ѓоко ТанескиЗбогум Најмила
Ѓоко ТанескиЗбогум најмила
Ѓоко ТанескиЈас ја имам силата
Ѓоко ТанескиЈас сум само твој
Ѓоко ТанескиКажи Злато Мое
Ѓоко ТанескиЌе направам магија
Ѓоко ТанескиКо да не е крај
Ѓоко ТанескиКупив се
Ѓоко ТанескиМОЗАИК БЕЗ КРАЈ
Ѓоко ТанескиМожеби
Ѓоко ТанескиМој Пријателе (со Р.Билбилов)
Ѓоко ТанескиНезнам Да Простам
Ѓоко ТанескиНемам Право
Ѓоко ТанескиНикогаш доста
Ѓоко ТанескиНовиот ден
Ѓоко ТанескиПовторно Моја
Ѓоко ТанескиРасцветај
Ѓоко ТанескиСе ќе сторам
Ѓоко ТанескиТИ ДОЛЖАМ СЕ
Ѓоко ТанескиТука или таму
Гонче ГоговаИГРАЈ СРЦЕ МОЕ
Гонче ГоговаКОГА ЖЕНА ЉУБИ СИЛНО
Гонче ГоговаМокри ѕидови
Гонче ГоговаПУСТА ТУЃИНА
ГоранПрва љубов
Горан АлачкиМалешевка
Горан Андонов Анета и Гр Молика Моја СвадбаЗа многу години Македонци
ГОРАН И ЛЕНЦЕ КукиќМногу Дни Поминавме Ние
Горан ЈовановДа се напијам
Горан ЈовановЕј крчмару
Горан ЈовановЗа овој весел народ
Горан ЈовановЗа тебе
Горан ЈовановКомшиска љубов
ГОРАН КАРАН, ГАРО & ТАВИТЈАН БРОТХЕРСМОРЕ СОКОЛ ПИЕ
Горан НаумовскиМожев
Горан НаумовскиПолека ме убива
Горан НаумовскиСРЦЕ НЕ ЛАЖЕ
Горан ПапазLazy afternoon
Горан Папаз – Диран ТавитјанЗаекогаш
Горан Папаз + Тони ЗенНадеж
Горан ТодоровскиБез Неа
Горан ТодоровскиВелигден
Горан ТодоровскиЗапеј ми песна љубовна
Горан ТодоровскиКако Да Ти Речам Мила
Горан ТодоровскиМи Ја Зеде Среќата
Горан ТодоровскиПишман
Горан ТодоровскиПрва љубов
Горан ТодоровскиПусти мерак ратке
Горан ТодоровскиСлепи Сокаци
Горан ТодоровскиСлушни ме судбино
Горан ТодоровскиТака нека биде
Горан Тодороски & Зуица ЛазоваСамо за тебе
Горан Тодороски & Зуица ЛазоваЦветините очи церешови
Ѓорги ЃорчевЗа Еден Ден Молам
Ѓорги ЃорчевЗасекогаш Ти
Ѓорги ЃорчевМоја Златокоса
Ѓорги ЃорчевНе Ти Верувам
Ѓорги ЃорчевОгнени Ноки
Ѓорги ЃорчевСонливи Гитари
Ѓорги ЃорчевУна Палома Бланка
Горги ДимитровТи простив уште тогаш
Горги ЈовичЦрвена Вишна
Горѓи КрстевскиТи си ми се
Ѓорги КрстевскиБез Тебе
Ѓорги КрстевскиВистина
Ѓорги КрстевскиВљубена
Ѓорги КрстевскиВо Името На љубовта
Ѓорги КрстевскиНе Се Предавам
Ѓорги КрстевскиСкитник
Ѓорги КрстевскиТаму Некаде
Ѓорги КрстевскиТе Сакам
ЃорЃи КрстевскиДир Ла Да
Ѓорѓи КрстевскиЗа Тебе
Ѓорѓи КрстевскиЗасекогаш
Ѓорѓи Крстевскиљубов е
Ѓорѓи КрстевскиМалечка
ЃорЃи КрстевскиОд љубов не се бега
Ѓорѓи КрстевскиПесна За Тебе
Ѓорѓи КрстевскиПосилни од се
Ѓорѓи КрстевскиПрекрасна
ЃорЃи КрстевскиПусти Коси
ЃорЃи КрстевскиРоза сина
Ѓорѓи КрстевскиТи си ми се
ЃорЃи КрстевскиЧаирска Романтика
Гордана АдамовСтнете гости заиграјте
Гоце АрнаудовВљуБЕНО СРЦЕ
Гоце АрнаудовДоста живот е со јадови
Гоце АрнаудовЗАСЕКОГАШ КЕ БИДАМ ТВОЈ
Гоце АрнаудовКажи ми Наде вистината
Гоце АрнаудовОВА СРЦЕ ДА ГО ИСКОРНАМ
Гоце АрнаудовОпа Опа нинанај
Гоце АрнаудовОТВОРИ ЈА ДУШАТА
Гоце АрнаудовСвирете За Неа
Гоце КостоскиТалим цоцек
ГОЦЕ КОСТОСКИ ПЕЈАКМилчова гајда
Гоце НиколовскиБисер Балкански
Гоце НиколовскиДајте Ми Ја
Гоце НиколовскиЗапејте Сите Ангели
Гоце НиколовскиМајка Македонија
Гоце НиколовскиМојата Серенада
Гоце НиколовскиМолитва За Неа
Гоце НиколовскиПесна од земја далечна
Гоце НиколовскиСе Ти Е Простено
Гоце НиколовскиТивко Тивко
Гоце ПејковскиКажи Да Ти Кажам
Гоце ПејковскиНЕ Е ЗЛАТО СЕ ШТО СЈАЕ
Гоце ПејковскиПРИНЦЕЗО МОЈА
Гоце ПејковскиСите Мои Мераци
Гоце ПетревскиДилалај дилалај
Гоце ПетрескиНЕКА КАПАТ ОЧИТЕ
Гоце ПетрескиСИМПАТИЧНА
Гоце ПетрескиСо птиците и кучињата
Гоце Петрески & Гр МоликаДве солзи ми капнаа
Гоце Петрески БананатаСудбо моја, судбино
ГР МАЕСТРООТРОВ ТИ СЕ УСНИТЕ
ГР СОНАТАТОЈ НЕМА љуБОВ ЗА МЕНЕ
Гр.АвтограмОдам на југ
Гр.АкадемциАјде луѓе напијте се
Гр.АкадемциЕлена
Гр.АкадемциИзлегол Јане Сандански
Гр.АкадемциОд срце и душа пееме
Гр.АлександријаЗа кого бијат камбаните
Гр.АреаНе сме случајно тука
Гр.АреаНека љубовта
Гр.Аријаљубов голема
Гр.БалканАх мори бабо
Гр.БалканСамо срце не се дели
Гр.БисерАнгелина
Гр.БисерБраче ле,браче,Божине
Гр.БисерЕлена
Гр.Битолски КонзулиМоме преспанче
Гр.Битолски КонзулиПајтон ме чека ,Стевке
Гр.Валандовски СвадбариТочи вино меанџике
Гр.ЗијанПушти коси
Гр.ИзгревВелешките ергени
Гр.КалеАнгелина
Гр.КалеБекрија
Гр.КалеБроде миј
Гр.калеГордо Порече
Гр.КалеДај ми ја боже
Гр.КалеДанче
Гр.калеДимитриче
Гр.КалеЕдна жена
Гр.КалеЗаборави ме
Гр.КалеЗаспала јана јаника
Гр.КалеКој е крив
Гр.КалеЛовџиска
Гр.КалеЉуби ме
Гр.КалеМоја неверо
Гр.КалеНе седи Џемо
Гр.КалеОва е живот
Гр.КалеПрстен ми падна нешо
Гр.КалеСврти се не гледај ме
Гр.КалеСеденка се збира
Гр.КалеСпомени
Гр.КалеСтворени еден за друг
Гр.КалеТри ноќи не сум заспало
Гр.КисмиЅвездо моја
Гр.КиткаПесна за Снежана
Гр.КиткаПлава жена неверна
Гр.КодаАјше
Гр.КодаАман, мори Данче
Гр.КодаАшколсум Маре аферим
Гр.КодаБлазе на ергените
Гр.КодаДевет жени јас имав
Гр.КодаЕмине
Гр.КодаЛеле,леле Димче
Гр.КодаНика,Ника Марика
Гр.Ласт ЕкспедишенДалеку
Гр.Легенда92
Гр.МагнолијаСамо да сум здрав и жив
Гр.МагнолијаСвирам за тебе
Гр.МеморијаМакедонија
Гр.Нели Ти РековКај си татко песна да чуеш
Гр.Нова ВерзијаЈовано,Јованке
Гр.Нулта ПозитивОтвори го пенџерчето
Гр.Океан ПацификКавијар и лоза
Гр.ОктавијанДај ми бар малку
Гр.ОпусНе губи време по мене
Гр.ОпусСнежана
Гр.ОрбитиЛибе Мариче
Гр.ОрбитиМоме Величе
Гр.ОрбитиМоме преспанче
Гр.ОрбитиНека знае цела мала
Гр.ОрионОбединети во омраза
Гр.Охридски БисериЕзерска убавица
Гр.Охридски БисериТака било пишано
Гр.РојалСите неба ли се твои
Гр.СанаториумСамо во очај
Гр.СаносБрејкер
Гр.СеренадаАнгелот
Гр.СпектарЉубовта е тајна отровна
Гр.СпектарЦрна жено
Гр.СрмаВрати се
Гр.СрмаГорда жено
Гр.СрмаДенес свадба правиме
Гр.СрмаЈове,Јовано
Гр.СрмаЛено Елено
Гр.СрмаСамо таа Вале беше
Гр.СрмаСамо ти
Гр.СрмаСуша
Гр.СрмаШарени бермуди
Гр.УрнебесБагреме
Гр.Цар СамуилЧалгии сакам да ве слушам
Гр.ЧоканчеЧоканче
Гр.ЧокиБескрањи лаги
Гр.ЧокиБеше најубава ти
Гр.ЧокиВерче
Гр.ЧокиДојди ми Ивана
Гр.ЧокиЖивот за сто години
Гр.ЧокиЗапејте ја другари
Гр.ЧокиПлачи плачи
Гр.ЧокиТешко боли
Гр.ЏумбушШироко е срце чалгаџиско
ГРЕЈ НОВАСЕ РАДУВАМ
ГРОМКаде Си
Група АКОРД КичевоСвадба вранестичка
Група БолероСтарата Валандовска
Група Деспина & Марјан КоцевБекрија љубовџија
Група ИндексиДоаЃам меано моја
Група КАЛЕФати се Боје на оро
ГРУПА ЛУНАТОПЛЕС
Група МаестроОтров ти се усните
ГРУПА МАКЕДОНИЈАГалеб Син
ГРУПА МАКЕДОНИЈАДал Да Ти Кажам
ГРУПА МАКЕДОНИЈАљубов Далечна Моја
ГРУПА МАКЕДОНИЈАСКРИШУМ ПОРТЕ ОТВОРИ МИ
Група МилениумДафино вино црвено
Група МилениумСношти поминав заминав
Група МилениумЕлено керко елено
Група МилениумПоповото Стојне
Група Милениум & АдријанаАко пијам рујно вино
Група Молика & АнетаСела Пелистерски
Група Молика и АнетаПролет, лето, есен, зима
Група Молика и АнетаПустите ме да га видим
Група Молика и Јуле НиколовскаВесељак
Група Молика и СтивНије живот једна жена
Група ОрбитиРаспукала Шар Планина
Група ОрбитиТиквешки Микс
Група ОрбитиШто имала ксмет Стамена
Група СонатаЗапеј ми ја песната
Група СонатаРоза нерасцутена
Група СонатаТој нема љубов за мене
Група Соната ШтипСвадба Македонска
Група ФантазијаНе Пејте Ми Другари
Група ФонтанаМост Од Три Бакнежи
Група Фонтана & Виолета ТомовскаАко пијам рујно вино
Група ФортунаА јас ке кријам солзи
Група ФортунаНаум и Деспина
Група ФортунаОј невесте
Група ФортунаПрости ми дусо моја
Група ФортунаСе ми земаш животе
Група ФортунаТинке Катинке
Група ФортунаТуЃа си бескрајно
Група ФортунаУзицко коло
Група ФортунаШтом ноќта помине
ГРУПА ФОРТУНА & Ефто ПупиновскиПрости ми душо моја
Групна ПеснаРоза Сина
Гумбао салса бендРандеву
ГУРУ ХАРЕУТРЕ Е (НОВ ДЕН)
Д.К.БОЈСОПАСНО СУМ ВЉУБЕН ВО ТЕБЕ
Д.Н.ООдиме до крај
Д.Н.О.Очи Боја Бадеми
Д.Н.О.Слобода
Давид ТемелковМолитва
ДАВОР СТЕФАНОВСКИВЕЛИГДЕНСКА ПЕСНА
ДамјанИма некој друг
Дамјан Пејчиноски и Д. Ѓ. ШпатоМи вети ти
ДаниА некогаш
ДаниВО НАС
ДаниДИВА КО’ ВЕТРОТ
ДаниКажи Ми
ДаниКој ќе ме чуе да пеам
ДаниЛетај галебе
ДаниМамо кој чука на порти
ДаниМожеш
ДаниНајдобра
ДаниНАЈЈАКИ ОД СЕ
ДаниНе живеам за другите
ДаниНема Да Ми Биде Жал
ДаниНикој како ти
ДаниОд Денес
ДаниОЧИ ШТО ГИ ЗНАМ
ДаниПосле Тебе
ДаниСамо ти ми требаш
ДаниСвети
ДаниСИТЕ ДРАГИ ЛУГЕ
ДаниСо мене си едно
ДаниСрца две
ДаниТРАГИ ВО СНЕГ
ДаниЦрвени Дождови
ДаниЦрно На Бело
ДаниШто до тогаш
Дани ДимитровскаНе питај
Дани ДимитровскаСонце во очи
Дани и ВлаткоНе те можам
Дани со Марко, Бобо и ТониОва е твое време
ДаниелСила на љубовта
ДаниелСпаси ме
Даниел ДаннГубам Од Себе
Даниел ДаннНа некој друг
Даниел ДаннСе Што Ми Треба
Даниел ДаннСила На љубовта
Даниел ДаннСТВОРЕН ДА ТЕ САКАМ
Даниел ДаннТи Ми Требаш
Даниел КајмакоскиБез неа на овој свет
Даниел КајмакоскиЛисја есенски
Даниел Кајмакоски и Златно славејчеСекој
Даниел КоцалевМаратонец
ДАНИЕЛАМорам Да Те Најдам
ДаниелаТргнало Ми Лудо Младо
ДАНИЕЛА И СОЊАИграј сестро играј
ДАНИЕЛА ПАНЧЕТОВИЌЗа Нас Почнува Живот
ДАНИЕЛА ПАНЧЕТОВИЌљуби Ме
ДАНИЕЛА ПАНЧЕТОВИЌСиот Овој Свет
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКАДАЈ , ДАЈ
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКАЗАПЕЈТЕ СО НАС
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКАИ ДО КРАЈ НА СВЕТ
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКАЛИЛЈАНО МОМЕ
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКАНЕ ДАЈ БОЖЕ
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКАНЕМА ПРАВИЛА
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКАРУМ ДУМ ДУМ
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКАНЕМА ДИЛЕМА
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКАЦрно,бело
ДАНИЕЛА ТЕМЕЛКОВСКАИГРАЈ СЕСТРО
Даниела ТемелковскаПуста туЃина
Даниела Темелковска и Мето БогдановДевојче лично убаво
ДариоКамен Срце
ДариоМесто за крај
ДариоМоја Латина
ДариоСекој сака
ДариоСкршено Огледало
Дарио и Миг 21Да ја видам пак
ДаркоУмирам тивко
Дарко АндоновБрод за нас
ДАРКО БИЛБИЛОВСКИАБЕР ДОЈДЕ ДОНКЕ
Дарко БилбиловскиЗајко кукурајко
Дарко БилбиловскиЗбогум мила
ДАРКО БИЛБИЛОВСКИКУЧКОВО
ДАРКО БИЛБИЛОВСКИНАРОДОТ СЕ ЗБИРА
ДАРКО БИЛБИЛОВСКИРОДНО ТРЕБИШТЕ
Дарко БилбиловскиСвадба Правам Синот Го Женам
Дарко БилбиловскиСеднав да вечерам
Дарко Билбиловски & Анета Ој девојче девојче
Дарко БилбилоскиШто имала ксмет Стамена
Дарко ДимитриевскиАбре Ѓоре, лажго Ѓоре
Дарко ИлиевскиБори се за неа
Дарко ИлиевскиГола
Дарко ИлиевскиНе е фер
Дарко ИлиевскиНе Ми Глуми Невина
Дарко ИлиевскиНоќ Со Тебе
Дарко ИлиевскиТи можеш
Дарко ИлиевскиУтре е нов ден
Дарко Илиевски феат.ДНКЕдно Тело
Дарко Илиевски фт.Ена ЦветкоскаПепел
Дарко МиладиноскиДо тебе присутен
Дарко МиладиноскиЗамолчи
Дарко МиладиноскиЛоша девојко
Дарко МиладиноскиМоја најмила
Дарко МиладиноскиМоја си моја
Дарко МиладиноскиНа поминување
Дарко МиладиноскиНоќ студена
Дарко НиколовскиВино и ноти
Дарко СекуловскиНајмила
Дарко СтојановскиАнѓа од галичник
Дарко СтојановскиЕлено моме мори
Дарко СтојановскиИВАНЕ
Дарко СтојановскиЈана е најубава
Дарко СтојановскиЈована
Дарко СтојановскиОтвори порти невесто
Дарко СтојановскиРАДОСТ ЛИ Е љуБОВТА
Дарко ФилиповичОна, Она
Деана НиколовскаЗаборавен Свет
Деана НиколовскаЛуд си или луда сум
Деана НиколовскаЛудило
Деана НиколовскаНебо
Деана НиколовскаПростено Ти Е
ДеенЛажи Ме
Дејан Николовски ЦулеДругари мои
Дејан Николовски ЦулеЗалудно е свираци
Дејан Николовски Цуле & Дрим ТимРозо моја
Дејан Николовски Цуле & Дрим ТимСплет тиквешки песни
Дејан ПоповЕдинствен
Дејан ТасевВино И вистина
Дејан ТасевРека
Дени ЛагерСветот би можел да е наш
Денис ДимоскиМалечка
Денис МуратСе Што Барас
ДЕНИС МУРАТТи Си Песната
ДеспинаДали Знаеш Либе
ДеспинаТаму долу Битола
Диме Кулевски КулетоМитро ле Митро
Диме Кулевски КулетоСношти сакав да ти дојдам
ДИМЕ ПОПОВСКИБродете Цуној Мои
ДИМЕ ПОПОВСКИЛени
ДИМЕ ПОПОВСКИМи Вети Ти
ДИМЕ ПОПОВСКИНикогаш
ДИМЕ ПОПОВСКИПланино Моја Рудино
ДИМЕ ПОПОВСКИПоследен Ден На Разделбата
ДимитарРајски облаци
Димитар АндоновскиАко ме боли
Димитар АндоновскиВо мене љубовта умира
Димитар АндоновскиГледај ме во очи
Димитар АндоновскиДобро Ме Познаваш
Димитар АндоновскиЗаробени Во Сон
Димитар АндоновскиИсти зборови
Димитар АндоновскиКамено Срце
Димитар АндоновскиМе Пронајде Ти
Димитар АндоновскиМесечина
Димитар АндоновскиМи зеде се
Димитар АндоновскиНесакав да те сакам
Димитар АндоновскиНишто Или Се (со В.Лоба)
Димитар АндоновскиОва Небо Знае Се
Димитар АндоновскиРазбуди ме на полноќ
Димитар АндоновскиСамо тоа го можеш ти
Димитар АндоновскиСвој На Своето
Димитар АндоновскиСвој на своето -акустична
Димитар АндоновскиСе што ти ветив
Димитар АндоновскиСеуште ме сонуваш
Димитар СтојменовскиОд мене бегаш
Династија Бенд КумановоМи беше верна сплет
ДЈ Гоце САФ вс ЛД ПистолероЧија си
Дј Ицко & Мариан АтанасоскиПусти Коси
ДНКАвион
ДНКБЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД
ДНКДада
ДНККажано е се
ДНКЛуда
ДНКЉубовта е
ДНКНевина
ДНКПолна Месечина
ДНКСевер И Југ
ДНКСпонзоруша
ДНКСрце
ДНКСтарлета
ДНКТаа тоа го крие
ДНКШто сака нека биде
Днк & ВрчакНавлечен На Тебе
Днк И ЕнаОд Утро До Мрак
Добри СтавревскиДоста време ерген одев
Добри СтавревскиЗа кого ти цути Дано лицето
Добри СтавревскиСи заљубив едно моме
Добри СтавревскиСношти минав
Дпексо и Снежана ВладимирсЗаедно ќе бидеме
Драган ВучичКажи Грешнице
Драган ВучичКатерина
Драган ВучичКе те ќарам
Драган ВучичКој Што Ме Чуе Да Пеам
Драган ВучичТвојте Очи Шарат
Драган ВучичТЕ МОЛАМ ДА СЕ ВРАТИШ
Драган Каранфиловски БојсБели Нарциси
Драган Каранфиловски БојсВалерија
Драган Каранфиловски БојсЛулај Ме Нежно
Драган Каранфиловски БојсОпасно сум вљубен во тебе
Драган Мијалковски223305
Драган МијалковскиБакни Ме
Драган МијалковскиБегај Марија
Драган МијалковскиГитаро Моја
Драган МијалковскиГулабице
Драган МијалковскиДа Знам Јас
Драган МијалковскиДа Ми Молња
Драган МијалковскиКАЖИ ЗОШТО МЕ ОСТАВИ
Драган МијалковскиКажи Ми
Драган МијалковскиКажи Нешто Драга
Драган МијалковскиКога Си Сама
Драган МијалковскиЛебеди Пловете
Драган МијалковскиОди Си
Драган МијалковскиПЕРОНОТ 3
Драган МијалковскиПоследен Ден
Драган МијалковскиРоден Крај
Драган МијалковскиСите Песни Ги Знам
Драган МијалковскиТИ ТАКА МИ ДОАГАШ
Драган МијалковскиУбава Си Како Музика
Драган МијалковскиУбавице
Драгана СпасовскаАј засвирете млади момчиња
Дрим Тим и Анета МицевскаИлчовице млада невесто
Дрим Тим и Дејан ЦулеНема живот Ангелино
Дрим Тим и Дејан ЦулеЦрна Наде
Дрим Тим и Марјан КоцевМорам да те пронајдам
Дрим Тим и Марјан КоцевСите ми велат срекен сум
Дрим Тим и Марјан КоцевТи си ме чекала
Дрим Тим, Сузана Гавазова и Дејан ЦулеСвадба Македонска
ДСГОвој Град Е Магичен
ДУБРАВКА ЈУСИЧ И МОМО НИКОЛОВСКИБиди Со Мене
Дуке БТанго До Балчак
Дуке БојаџиевЕден Бакнеж
Дуле и КокиВиолина и гитара
Дуле И КокиЗа крај
Дуле И кокиЗлатен сат
Дуле и КокиКаде спие
Дуле и КокиНавикни на промени
Дуле И кокиОчи полни
Дуле И КокиПојави Се
ДУО КОКТЕЛМоја Душо Неверна
Дуо ТериремГенерациска
Дуо ТриоЕва
Душко ГеоргиевскиАко ме сакаш
Душко ГеоргиевскиАнгела Душо
Душко ГеоргиевскиАНГЕЛУ МОЈ
Душко ГеоргиевскиВРАЌАЊЕ
Душко ГеоргиевскиДа ја немам песната
Душко ГеоргиевскиЕРГЕНЛАК ДА СИ ИСПЛАТАМ
Душко ГеоргиевскиЖивотот те краде од мене
Душко ГеоргиевскиЖими овој крст
Душко ГеоргиевскиЗа Ангелина
Душко ГеоргиевскиЗЕМЈО МАКЕДОНСКА
Душко ГеоргиевскиКе ви дојдам неканет
Душко ГеоргиевскиљуБОВ И БОЛКА
Душко ГеоргиевскиМАШКА КЛЕТВА
Душко ГеоргиевскиПАК СУМ МЛАД
Душко ГеоргиевскиПосади ми ран босилек
Душко ГеоргиевскиПростено ке ти е се
Душко ГеоргиевскиСекогаш крај тебе
Душко ГеоргиевскиЧалгијо стара
Душко Георгиевски & Зоран ЏорлевВИОЛИНО ЗАСВИРИ
Душко МитевскиСлушај ме ,другар,послушај
Е.ГеоргиеваЛетај соколе
ЕваЕнигма
ЕваЗа љубов створени
ЕваТвоја Фантазија
Ева Гордон и Зуица ЛазоваЕдно срце имам дусо
ЕгиДа не те сакам
ЕгиДај Ми Да Сонам
Егиљубовта Ни Е Се
ЕксклузивСакам Ти
Екстра Бенд223, Како Вардар
Екстра БендДано Дано Данице
Екстра БендЈано Ле Јанке
Екстра БендСите Ми Велат Среќен Сум
Екстра БендТиквешки Сплет
Екстра Бенд БитолаБрате мој, брате во туЃина
Елвир МекиќАко времето е најдобар лек
Елвир МекиќЗошто е крај
Елвир МекиќКажи нешто драга
Елвир МекиќКако Нов
Елвир МекиќКупи ме
Елвир МекиќМислам дека знам
Елвир МекиќНека Те Заборави
Елвир МекиќНекаде После Два
Елвир МекиќОва Не Е Мојот Град
Елвир МекиќОпасно
Елвир МекиќСЕ ШЕКНУВАМ
Елвир Мекиќ и Слаѓа Делибашиќ5 минута
Елвир Мекиќ Фт. Гоце АрнаудовЛично Твој
ЕЛЕГИЈАМомче Охриѓанче
ЕленаАх каде е мојто либе
ЕленаБолен лежи млад Стојан
ЕленаБолна е легнала
ЕленаВо очите пак ми спиеш ти
ЕленаОтвори ми бело Ленче
ЕленаДавај ме мило мамо
ЕленаДеспина
ЕленаЕлено ќерко
ЕленаЕсен во мене
ЕленаЈоване
ЕленаКуме заиграј
ЕленаМајко една си на свет
ЕленаМилионер
ЕленаНе можам
ЕленаНе си го продавај Кољо чифликот
ЕленаНекаде Далеку
ЕленаНи на небо ни на земја
ЕленаНинанајна
ЕленаОд умот се подизгубив
ЕленаПраша ли Тинке мајкати
ЕленаРодена за веселба
ЕленаРомео и Јулија
ЕленаСи заљуби Џефа
ЕленаС’каменички фрлат
ЕленаСреде Скопје
ЕленаСреќата со пари не се купува
ЕленаСудбо моја
ЕленаТоа што плачам
ЕленаТргнало е лудо младо
ЕленаУсни како темно мастило
ЕленаЧерешна се од корен корнеше
ЕленаШто да правам што да чинам
Елена & МоликаАце Аце
Елена & МоликаБело лице љубам јас
Елена & МоликаДавај чичо
Елена & МоликаМаслинка
Елена ВелевскаАДРЕСА СТАРА
Елена ВелевскаАх Каде Е Мојто Либе
Елена ВелевскаАХ ПУСТИ ПАРИ
Елена ВелевскаБЕЛ ЛЕБЕД
Елена ВелевскаБолен Лези Млад Стојан
Елена ВелевскаВисок притисок
Елена ВелевскаВоздух
Елена ВелевскаГледај, ме гледај
Елена ВелевскаГоворот На Телото
Елена ВелевскаДА ЗНАЕШ МОРИ МОМЕ
Елена ВелевскаДАВАЈ МЕ МИЛА МАМО ДАВАЈ МЕ
Елена ВелевскаДвете не мами
Елена ВелевскаЕлено Керко
Елена ВелевскаЖена Огнена
Елена ВелевскаЖировница
Елена ВелевскаЗА МЕНЕ СИ СУДБИНА
Елена ВелевскаКУМЕ ЗАИГРАЈ
Елена ВелевскаЛоша Копија
Елена ВелевскаЛуда и первезен
Елена ВелевскаЛуди млади години
Елена ВелевскаМАЈКА ИМА ЕДНО ЧЕДО
Елена ВелевскаМака ме натера
Елена ВелевскаМелем Песна
Елена ВелевскаМите
Елена ВелевскаНастинка
Елена ВелевскаНебо од ванила
Елена ВелевскаНевеста
Елена ВелевскаОд Умот Се Подизгубив
Елена ВелевскаПеачката
Елена ВелевскаПоделен живот
Елена ВелевскаПОЧЕТОК НА КРАЈОТ
Елена ВелевскаПраша Ли Тинке Мајка Ти
Елена ВелевскаПусти мерак Ратке
Елена ВелевскаРодена За Веселба
Елена ВелевскаСвири Зоране
Елена ВелевскаСекси Бил
Елена ВелевскаСреката Со Пари Не Се Купува
Елена ВелевскаСРЕКЕН РОДЕНДЕН
Елена ВелевскаСрце баксиш ке ти дадам
Елена ВелевскаСУДБИНА
Елена ВелевскаСудбо Моја
Елена ВелевскаТе шизнав
Елена ВелевскаТргнало Ми Лудо Младо
Елена ВелевскаХороскоп
Елена ВелевскаЦрна свила
Елена ВелевскаШах Мат
Елена ВелевскаШто Да Правам Што Да Чинам
Елена Велевска и Љупче ВасилевЛицето на совеста
Елена Велевска и Марјан КоцевМоме Стојне
Елена ГеоргиеваБАДЕМ ОКО
Елена ГеоргиеваДобро дошле добри луЃе
Елена ГеоргиеваМите Бекрија
Елена ГеоргиеваМите море Мите
Елена ГеоргиеваНе Ме Гледај Бато
Елена ГеоргиеваСедум жени менуваш
Елена ГеоргиеваСпире Кондураџице
Елена ГеоргиеваСто години самотија
Елена ГеоргиеваЦане да го видам
Елена ГеоргиеваШербет усни
Елена и ЛамбеНајдобро до сега
Елена и ПаркетиСакам да те галам
Елена ЈовческаБожја убавина
Елена ЈовческаДЕНЕС ВАКА УТРЕ ТАКА
Елена ЈовческаЕдно малој Моме
Елена ЈовческаЛудо младо
Елена ЈовческаСите девојчиња
Елена ЈовческаШмизла
Елена Јовческа и Група МаестралЛудо младо
ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА И ОРКЕСТАР ФАВОРИТИЗАПЕЈАЛА СОЈКА ПТИЦА
ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА И ОРКЕСТАР ФАВОРИТИОТИДОВ В СЕЛО ДОЛНЕНИ
ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА И ОРКЕСТАР ФАВОРИТИСТОЈНЕ ЛЕ СТОЈНЕ
Елена МиленковскаДобар Или Лош
Елена МиленковскаДојди Со Мене
Елена МиленковскаЗнам
Елена ПетрескаАнгели ме носат
Елена ПетрескаВљубена
Елена ПетрескаНе гледај назад
Елена ПетрескаСимни ми звезди
Елена ПетрескаТаму кај што си
Елена ПетрескаЧукни во дрво
Елена Петреска и Александра БучевацНе оставам траг
Елена РистевскаНе лажи ме
Елена Ристевска и Влатко МиладиноскиТри години се љубевме
Елена Ристеска192
Елена РистескаА Можевме
Елена РистескаВо Твојот Свет
Елена РистескаДоста
Елена РистескаЕсен во мене
Елена РистескаИма ли крај
Елена РистескаКревета Два
Елена РистескаМилионер
Елена РистескаНе лажи ме
Елена РистескаНе Могу
Елена РистескаНе Сакам Да Кријам
Елена РистескаНекаде Далеку
Елена РистескаНи на небо, ни на земја
Елена РистескаНинанајна
Елена РистескаОна другото
Елена РистескаОпасно време
Елена РистескаПо друм одам мајче
Елена РистескаРај и пекол
Елена РистескаСакам по добро да те памтам
Елена РистескаТВОЈА ЕДИНСТВЕНА
Елена РистескаТЕЛО И ДУША
Елена РистескаУсни како темно мастило
Елена РистескаШто си ти
Елена Ристеска и ПаркетиСакам да те галам
Елена СекуловскаДимитрио
Елена СекуловскаНе се менуваш
Ели Раста ГрлКрај на се
ЕлизабетаЗасекогаш
ЕлизабетаСлатко срце
Елизабета ЈованоскаВечна тајна
Елизабета ЈованоскаМиг Без Тебе
ЕлитаАјде Фато
ЕлитаДомаќине добри гости ти дојдоа
ЕлитаЖаклина
ЕлитаЗете мили зете
ЕлитаКога Тргнав Цвето Во Тугина
Ема АрсовскаСакам да ме крадеш
Ема Арсовска и Игор НаумовскиИ уште незнам каде си
Емануела МитиќБиди маж
Емануела МитиќБог да бие Русе
Емануела МитиќДемире
Емануела МитиќДолги соништа
Емануела МитиќДушава Прифаќа Се
Емануела МитиќМангупе
Емануела МитиќМомче Македонче
Емануела МитиќНе е важно
ЕмилЈас сум повторно јас
ЕмилПрави тоа што чувствуваш
Емил АрсовБез тебе
Емил АрсовБИБЛИЈА
Емил АрсовГо Сакам Октомври
Емил АрсовИ тебе некој ќе те остави
Емил АрсовКако Да Ја Спасам
Емил АрсовМи требаш ко некогаш
Емил АрсовНасмеј Се Од Срце
Емил АрсовПосилни Од Се
Емил АрсовСветлина
Емил АрсовСите знаат
Емил АрсовУтрото Ке Каже
Емил и ЕленаПобеда за нас
ЕМИЛИ РЕД ГАРДЕНОДИ И НЕ ВРАКАЈ СЕ
Емилија ЃорескаБор садила мома Евгенија
Емилија ЃорескаЈас сум мома ОхриЃанка
Емилија ЃорескаНе прибирај мила мамо стројници
Емилија ЃорескаНикој ме нема така љубено
Емилија ЃорескаНоќва сакам да те будам
Емилија ЃорескаОј ти момче Охриѓанче
Емилија ЃорескаТе видов и се заљубив
Емилија ЃорескаЦвеќе цветаше мамо
Емилија Ѓореска и Ансамбл МакедонкаИлија
Емилија Ѓореска и Влатко МиладиновскиВоденичаре
Емилија Ѓореска и ПетарДојди на зајдисонце
Емилија Ѓореска и Петар ТрајаноскиТри години јас те чекав
Ена ВекоДо кога вака
Енерги БандДали чекаш стара мајчице
Енерги БандКАТЕ КАТЕ
Енерги БандНЕ КАНИ МЕ
Енерги БандОпа оп са са
Енерги БандПо друм одам мајче
Енерги БандСНОШТИ САКАВ ДА ТИ ДОЈДАМ
Енерги БандТи само ти
Енерџи бандЕдна песна јас да запејам
Енерџи бандЗаувек твој
Енерџи бандЈано мори
Енерџи бандЛихнида
Енерџи бандМоре сокол пие
Енерџи бандРозо Моја
Енерџи бандТуга си бескрајно
Енерџи банд СкопјеВрати се бела Марија
Енерџи банд СкопјеОкуј ме царе
Енерџи банд СкопјеТешка беше нашата разделба
Ептен фт БениТи ми зеде се
ЕрдоКолку ми трбаш
ЕрзанаБез сон
ЕрзанаИлузија
ЕрзанаКолекционер
ЕрзанаНа Чекор Од Тебе
ЕрзанаНокна кралица
ЕрзанаТи
ЕригонШто Е Врева Мамо Во Селоно
Есма РеџеповаГоре Во Рајот
Есма РеџеповаЧекај Животе
Ефто ПупиновскиА сега збогум
Ефто ПупиновскиАКО САКАШ МИРНО МОРЕ
Ефто ПупиновскиАна
Ефто ПупиновскиАх љубов ,љубов
Ефто ПупиновскиВишен галебе
Ефто ПупиновскиГрлото ме издаде
Ефто ПупиновскиДа ти кажам два збора
Ефто ПупиновскиДај,дај,дај
Ефто ПупиновскиДобра како циганка
Ефто ПупиновскиЕднаш од срце се љуби
Ефто ПупиновскиЖал за Митра
Ефто ПупиновскиЗабранета љубов
Ефто ПупиновскиЗапри срце
Ефто ПупиновскиКај ме залуди Калино
Ефто ПупиновскиКатино Моме Катинке
Ефто ПупиновскиКое сонце те угрева
Ефто ПупиновскиЛихнида Кајче Весласе
Ефто ПупиновскиМалку ми се три кафани
Ефто ПупиновскиМаре ,Маре
Ефто ПупиновскиМилице ќерко
Ефто ПупиновскиМоже родот да е грешка
Ефто ПупиновскиО да ,да, да
Ефто ПупиновскиПеј Со Добро Вино
Ефто ПупиновскиПрости Ми Душо Моја
Ефто ПупиновскиСАКАМ ДА СУМ КРАЈ ТЕБЕ
Ефто ПупиновскиСвадбена честка
Ефто ПупиновскиСе е дадено од бога
Ефто ПупиновскиТинке Катинке
Ефто ПупиновскиТуга Си Бескрајно
Ефто ПупиновскиФиќо
Ефто ПупиновскиШТО МИ МОЖЕШ ТИ
Ефто Пупиновски и Блага ПетрескаМоја си не рече
Ефто Пупиновски и Блага ПетрескаПесната може се
Ефто Пупиновски и Зуица ЛазоваПесната може се
ЕФТО ПУПИНОВСКИ И МОЛИКАТИНКЕ КАТИНКЕ
ЕФТО ПУПИНОВСКИ И МОЛИКАТУЃА СИ БЕСКРАЈНО
ЕФТО ПУПИНОВСКИ И МОЛИКА ЈУНИОРЗОРО МОЈА ЗОРИЦЕ
ЖАКЛИНА И ЏОКСИПОБАРАЈ МЕ СО ПЕСНА
Жаклина Коловска Узунљубен Мој
Жарко ГрозданоскиДајте ми крилја
Жарко ГрозданоскиЗелени очи
Жарко ГрозданоскиКлетва
Жарко ГрозданоскиМакедонија
Жарко ГрозданоскиМешај мала мешај
Жарко ГрозданоскиНе плачи Македонијо
Жарко ГрозданоскиПејте браќа пејте
Жарко ГрозданоскиСудбина
Жарко ГрозданоскиТамбураши
Жарко ГрозданоскиТуѓина
ЖарменаКој ќе ни суди
З.ЛазоваДруга љубов побарај
З.ПОП ПАНКОВА & Д.МИЈАЛКОВСКИЗошто
ЗАФИР и СЕНКАМногу Дни Поминавме Ние
ЗАФИР ХАЏИМАНОВЗЕМИ МОМЧЕ МАКЕДОНЧЕ
ЗАФИР ХАЏИМАНОВЗошто
ЗАФИР ХАЏИМАНОВЈАНУАРСКА НОК
ЗАФИР ХАЏИМАНОВКАКО ВАРДАР
ЗАФИР ХАЏИМАНОВљуБОВ НЕВЕРНАЧ
ЗАФИР ХАЏИМАНОВМалечка Моја
ЗАФИР ХАЏИМАНОВОД љуБОВ НЕ СЕ БЕГА
ЗАФИР ХАЏИМАНОВПанаЃур
Звонко ПетрушевскиДај помогни ми
Зелјко Круслин фт.КалиопиДивно је бити некоме нешто
ЗЕРИНА ЦОКОЈАљубовна Песна
ЗијанДеца бевме
ЗијанЕлизабет
ЗијанКаде Сте Ангели
ЗијанОстани
ЗијанПусти Коси
ЗЛАТЕ МИЛОШЕВСКИБОЛНА Е ЛЕГНАЛА
ЗЛАТЕ МИЛОШЕВСКИДОНКА УБАВА
ЗЛАТЕ МИЛОШЕВСКИЕДНАС СВАДБА Е
ЗЛАТЕ МИЛОШЕВСКИМОЕ МАВРОВО
ЗЛАТКО МИЛАДИНОВСКИКИЧЕВСКО
Златко Ориѓански и Бени ШакириСи беше еднаш
Златко Ориѓански и Бени ШаќириГалена
Златно СлавејцеБожиќна Песна
Зои Блазљубовта Ме Води
Зоран ВаневАко Бевме Заедно
Зоран ВаневАмерика, Аустралија
Зоран ВаневАнѓела
Зоран ВаневБагремови
Зоран ВаневБалканац
Зоран ВаневБалканска журка
Зоран ВаневБомба
Зоран ВаневВатра и бензин
Зоран ВаневВреле су усне твоје
Зоран ВаневГурговден
Зоран ВаневДа ми платиш
Зоран ВаневДушо моја жал ми е
Зоран ВаневЗајди зајди
Зоран ВаневЗапали једну
Зоран ВаневЈа излези девојче
Зоран ВаневЈужна пруга
Зоран ВаневКажи Рајне
Зоран ВаневЛила
Зоран ВаневЛилјана
Зоран ВаневЉубов искрена
Зоран ВаневМоја бузуко
Зоран ВаневМомак и по
Зоран ВаневМоника
Зоран ВаневНеверо моја
Зоран ВаневНека биде что не било
Зоран ВаневНово село кај Лозите
Зоран ВаневЊену песму не свирајте
Зоран ВаневОсвета
Зоран ВаневОскар
Зоран ВаневОтвори Ми Бело Ленче Вратата
Зоран ВаневОткопчано закопчано
Зоран ВаневПасош
Зоран ВаневПеснава ти ја подарувам
Зоран ВаневПесно моја
Зоран ВаневПолупачу прозоре
Зоран ВаневПукни Срце
Зоран ВаневРазболе се Ирина мома
Зоран ВаневРедни број
Зоран ВаневСања
Зоран ВаневСве на овом свету
Зоран ВаневСве су жене на изглед поштене
Зоран ВаневСношти минав покрај вази
Зоран ВаневСтари орах
Зоран ВаневСтјуардеса
Зоран ВаневСтранци
Зоран ВаневСудбино печалбарска
Зоран ВаневУ невољи пријатељи
Зоран ВаневХало
Зоран ВаневХеј, хеј
Зоран ВаневЦек цек
Зоран ВаневЏанго
Зоран Ванев & Огнени МомчињаМајка на Марика думаше
Зоран Ванев & Огнени момчињаОтвори ми бело Ленче
ЗОРАН ГЕОРГИЕВСоул Македонијо
ЗОРАН ГОРГИЕВљуби Ме љуби Мирјанке
ЗОРАН ГОРГИЕВМирјана Од Моите Сни
Зоран ДалчевскиДушата ми е планина
Зоран ДамјановБојана
Зоран ЈовановичЗапалио би цело село
Зоран ЈосифовскиГермијанско оро
Зоран ЈосифовскиДојди радо
Зоран ЈосифовскиКако што е таа чаша полна со вино
Зоран МаневскиСум се родил мераклија
Зоран МарковскиБор садила мома Егенија
Зоран МарковскиВино пијам ем ракија
Зоран МарковскиДафино вино црвено
Зоран МарковскиДевојки и вино
Зоран МарковскиДеј гиди луди млади години
Зоран МарковскиДеспина
Зоран МарковскиЗајди, зајди
Зоран МарковскиНека чукнат тапаните
ЗОРАН МИЛОСАВЉЕВИЌКако Птица Летај
ЗОРАН МИЛОСАВЉЕВИЌМарина Мое Мило Девојче
ЗОРАН МИЛОСАВЉЕВИЌМолчи Една Долина
ЗОРАН МИЛОСАВЉЕВИЌМомчето Од..
ЗОРАН МИЛОСАВЉЕВИЌПлоца За Нас
ЗОРАН МИЛОСАВЉЕВИЌСАМО ТИ
ЗОРАН МИЛОСАВЉЕВИЌСонам
ЗОРАН ПАНДЕЛИЕВДА СЕ НАПИЈАМ, СРЦЕ ДА ИЗЛЕЦАМ
Зоран Рудан ЦекиЧекај ме на прозор
Зоран Рудан ЦекиЧекам
Зоран СпасовДовидување
Зоран СтаменковскиСе На Свое Место
Зоран ЏорлевГина ,Гина лична Гина
Зоран ЏорлевЈас си имам две комшивки
Зоран ЏорлевЛажи ,лажи Вере
Зоран ЏорлевНеправда
Зоран Џорлев Андријана ЈаневскаАјде дали знаеш паметиш Милице
Зоран Џорлев Андријана ЈаневскаОј Јано Јано
Зоран Џорлев Андријана ЈаневскаПараходот ми пристигна
Зоран Џорлев Атина АпостоловаДали знаеш либе
Зоран Џорлев Атина АпостоловаЗапејте мераклии
Зоран Џорлев Атина АпостоловаКаранфило филфило моме
Зоран Џорлев Блага и БлагојаАј да бегаме мори Васе
Зоран Џорлев Благоја ГрујовскиКаде вода да налејам
Зоран Џорлев Благоја ГрујовскиРека газит малој моме
Зоран Џорлев Виданка ГеоргиевскаЕлено моме
Зоран Џорлев Виолета ТомовскаКамен да беше срцево што бие
Зоран Џорлев Влатко ЛозановскиПо друм одам мајце
Зоран Џорлев Горан СтоилковЕдно малој моме
Зоран Џорлев Горан Стоилковљубев љубев јас
Зоран Џорлев Горан СтоилковНе се бели Маре мори не се црви
Зоран Џорлев група МоликаКирјана вино продава
Зоран Џорлев Даниела ТемелковскаРоди се Јана убава
Зоран Џорлев Дарко БилбиловскиИзлези Видо мори чудо да видиш
Зоран Џорлев Дарко БилбиловскиСеднала Јана под бела лозница
Зоран Џорлев Елена РистескаДури бев мома при мама
Зоран Џорлев Ефто ПупиновскиАх Ах Ана
Зоран Џорлев Ефто ПупиновскиЛихнида
Зоран Џорлев Ефто ПупиновскиМарика мома убава
Зоран Џорлев Игор УзуновКако што е таа часа полна со вино
Зоран Џорлев Игор УзуновЛихнида кајче веслаше
Зоран Џорлев Игор УзуновСтани моме да заиграш
Зоран Џорлев Јовица МицевскиСплет Македонски песни
Зоран Џорлев Јоце ПановНели ти реков моме Донке
Зоран Џорлев Јоце ПановПесна за Ново Село
Зоран Џорлев Лајос АлимовМарије дилбер бела Марије
Зоран Џорлев Лајос АлимовМарице ле лично девојче
Зоран Џорлев Марјан КоцевМеани меани што ми сторивте
Зоран Џорлев Марјан КоцевМногу е тешко верно да љубиш
Зоран Џорлев Марјан КоцевСвирете брака свирачи
Зоран Џорлев Марјан КоцевСношти сакав да ти дојдам
Зоран Џорлев Марјан КоцевСолзи врели нека пресушат
Зоран Џорлев Миле АтанасовЕдна песна јас да запеам
Зоран Џорлев Миле КузмановскиЕј свирачу
Зоран Џорлев Миле КузмановскиНе кани ме
Зоран Џорлев Перо ЦацаДевојченце девојченце
Зоран Џорлев Спасовска и КрстевскиОј Вардаре Македонски
Зоран Џорлев Стефце СтојковскиПак баба не јала пак баба не пила
Зоран Џорлев Сузана СпасовскаАх каде е мојто либе
ЗОРИЦА КОНЏАА Бог Да Знае
ЗОРИЦА КОНЏАљуби Ме
ЗОРИЦА КОНЏАПомни Беше Еден Ден
ЗОРИЦА КОНЏАСтари Сни
ЗОРИЦА П. & ДРАГАН М.Дај Прегрни Ме
Зорица Поп ПанковаФросино моме убаво
ЗОРИЦА ПОПАНКОВААко Истраеш До Крај
Зорица ПопанковаДиско Пар
Зуица ЛазоваБоби Боби
Зуица ЛазоваДруга љубов побарај
Зуица ЛазоваЕј дамјане либе
Зуица ЛазоваИ ДА МЕ НЕМА
Зуица ЛазоваИгоре по мене изгоре
Зуица ЛазоваИмав среќа
Зуица ЛазоваКапни Солзо
Зуица ЛазоваКога Има Месечина
Зуица ЛазоваКој Ја Роди Песната
Зуица Лазоваљубов Моја
Зуица ЛазоваМалку барам јас
Зуица ЛазоваНеверо Моја
Зуица ЛазоваНишто Не Е Како Порано
Зуица ЛазоваОј тугино судбо клета
Зуица ЛазоваПЕСНАТА ТАГА СОКРИВА
Зуица ЛазоваПрости Ми
Зуица ЛазоваСамотна Душа
Зуица ЛазоваСкопје
Зуица ЛазоваУтринска Коба
Зуица ЛазоваЧекаме
Зуица Лазова & Б. МојсовскиЉубовта Е Најскапа
ЗУИЦА ЛАЗОВА И ХАРМОНИЈАЉубовта Е Најскапа
З’шMade in Macedonia
ИБРО & АДАМ ЛАБУНСКИПЕСНА СИНЕ ЗАПЕЈ
ИБРО ЛАБУНСКИНА СОН МИ ДОАЃАШ
Ибуш ИбраимовскиЕј меано,судбино
Ибуш ИбраимовскиКЕ ПЕАМ И СРЦЕ ДА ГОРИ
Ибуш ИбраимовскиКе те чекам Цвето
Ибуш ИбраимовскиПУСТИ ДА СЕ МЕАНИ
Ибуш ИбраимовскиРозо Моја
ИваНе не не, да да да
Иван ДВитамини
Иван и СањаГрешникот
Иван РаденовКОГА СИ ОДИШ
Иван РаденовТвојот молк
Иван РаденовШеста жица
Иван РадескиПајтон Лено да ти купам
Иван ТренцевскиКаде Бегаш
ИВАНА МИЛАНОВАТИ НЕМАШ СРАМ
Ивица ВелоскиКрајно време
Ивица ВелоскиНикогаш Не Вели Никогаш
Ивица ВелоскиТи би знаела
Ивица ВелоскиТи Си Ми Се
Иво ПатиераБисеро Моме Бисеро
Ивона ТалевскаДај ми го Боже
Игор БезаноскиОј девојко
Игор и Молика ЈуниорДанка
Игор и Молика ЈуниорЛазарополе
Игор и Молика ЈуниорМакедонки билбилјанки
Игор и Молика ЈуниорПрости ми душо моја
Игор и Молика ЈуниорРаспукај срце ко Шар Планина
Игор и Молика ЈуниорЧија си
Игор НаумовскиЗлато си ми ти
Игор УзуновМи Требаш Како Молитва
Игор УзуновТи Простувам
Игор УзуновЧекор До љубовта
Игор ЏамбазовВреме За Плачење
Игор ЏамбазовКаква Е Оваа Ситуација
Игор ЏамбазовЛектира
Игор ЏамбазовХотел Мацедониа
ИгуанаКолку сакам
ИгуанаНе се предавам
Изабела ЈовановНесакам да признаам
Иле ПетровскиЈас те имав прв
Иле СпасевВо милион една
Иле СпасевМагија
Иле СпасевМи го одземаш здивот
Иле СпасевМоја
Илија АмпевскиАмпево оро
Илија АмпевскиБилјанин чочек
Илија АмпевскиБурса чочек
Илија АмпевскиВесела гајда
Илија АмпевскиЕгејско за душа
Илија АмпевскиЕЛЕНО МОМЕ
Илија АмпевскиКаламатијана
Илија АмпевскиМарин чочек
Илија АмпевскиПајдушка елегија
Илија АмпевскиПембе пембе
Илија АмпевскиРос чочек
Илија АмпевскиТиквешко старо рамно
Илија КосевскиТе изгубив
Илче ЃорѓијоскиСмиле војвода
ИМПУЛСИВоденичка
ИндексиГостивар ќе слави
ИндексиДевојче бело црвено
ИндексиЕмо тиквешанке
ИндексиЖировницо
ИндексиЗНАМ
ИндексиЈа излези стара мајко
ИндексиНевестинско оро
ИндексиНЕКОМУ љуБОВ БИДИ
ИндексиТри години болен лезам
ИнтервалиБел Лебед
ИнтервалиБиди Човек
ИнтервалиВенчавка
ИнтервалиГо Молам Небото
ИнтервалиДај Поведи Ме
ИнтервалиДве Срца Вљубени
ИнтервалиДождови Од Солзи
ИнтервалиЕ Да Сакаш
ИнтервалиНемој Не Буди Ме
ИнтервалиНоква Е Створена За Грев
ИнтервалиПак Е Пролет
ИнтервалиПлачела
ИренаЕден спрема два
ИренаОф аман, аман
Ирена ВелјоскаНа срце ми лежи
ИРЕНА ДИМОВСКАОхридска Елегија
Ирена СпасевскаДојди
Ирена СпасевскаШто ќе биде нека биде
Ирена СпасовскаГордоста ми врие
Ирена СпасовскаЗасекогаш ти
Ирена СпасовскаКавали Звонат За Надеж
Ирена СпасовскаНе гледај со мерак во мене
Ирена СпасовскаПара бери киселец
Ирена СпасовскаСВИРЕТЕ ТРУБИ
Ирена СпасовскаТОДОРЕ МИЛО ЛИБЕ
Ирена СпасовскаФустан Од Пајажина
Исак РеџиќВрати се Марија
Искра ТрпеваАко Останеш
Искра ТрпеваАнгелу мој
Искра ТрпеваБез тебе
Искра ТрпеваДен потоа
Искра ТрпеваДопри ме
Искра ТрпеваЕве ме
Искра ТрпеваИсти
Искра ТрпеваСтранец
Ј. КостовскиДај ми љубов
Ј.ГуњоваИграј само играј
Ј.ГуњоваСрце запеј ми
Ј.ХристоскиСвирете ми чалгии
Јадранка ЈуговскаПесно Весели Ме
Јадранка ТусевскаАнгел Чувар
Јадранка ТусевскаКрвна Група
Јадранка ТусевскаљуБОВ НЕДОљуБЕНА
Јадранка ТусевскаНе Се Надевам
Јадранка ТусевскаЦел Свет љубов Сонува
Јаков ДренковскиMidnight cowboy
Јаков ДренковскиБИЛО ШТО БИЛО
Јаков ДренковскиСекавање На Првата љубов
Јаков ДренковскиСкитник
ЈАНКО УЗУНОВДевојче Цвеќе Шарено
ЈАНКО УЗУНОВДојди
ЈАНКО УЗУНОВЗачекори
ЈАНКО УЗУНОВЛибе Жали Довека
ЈАНКО УЗУНОВМагдалена
ЈАНКО УЗУНОВНе Оди Ти
ЈАНКО УЗУНОВНоки Дојрански
ЈАНКО УЗУНОВОстани
ЈАНКО УЗУНОВСонот Мој
Јанко Узунов & Цветанка ЛасковМандолина
ЈАНКО УЗУНОВ & ЦВЕТАНКА ЛАСКОВМОМЧЕТО СО МАНДОЛИНА
ЈАСМИН АЛИЕВСКИСакам Да Заборавам Се
Јасмина & БолеробандНе стој доне донке
ЈАСМИНА ГУЊОВАЗОРАНЕ ЗОКИ
ЈАСМИНА ГУЊОВАНЕ Е СРЕЌАТА ВО ЗЛАТО
ЈАСМИНА ГУЊОВАСестринска
ЈАСМИНА ГУЊОВАСРЦЕ КАМЕН ДА СЕ СТОРИ
ЈАСМИНА ГУЊОВАУбаво Ми Е
ЈАСМИНА ГУЊОВА и Дарко ДимитриевскиДалечни како странци
Јасмина ДимитровскаНаша бајка
Јасмина МукаетоваДО ДВЕ МУЗИКИ
Јасмина МукаетоваКолку Сме Толку Сме
Јасмина МукаетоваМАНГУП СИ
Јова РадевскаЈас Сум Овде
Јова РадевскаПресс плеј
Јова РадевскаСе радувам и тагувам
Јован ЈовановДа те видам пак
Јован ЈовановДа те имам само тебе
Јован ЈовановПод Итно Ми Требаш
Јован ЈовановШтом се сака
Јован Јованов & Елвир МекиќСлаба Точка
Јован Јованов И Маја СаздановскаТи ме сакаш знам
Јован Јованов и ФаниНе ме знаеш ти
Јованка ЖитароваШифра
Јовица Мицевски БамбусАнгелина
Јонце ХристовскиАј Засвирете Ми Чалгии
Јонче ХристовскиЕдно име имаме
Јонче ХристовскиКуќа имам на Пелистер
Јордан и РумјанаЉубовта и меракот се најскапите
Јордан МитевАј стани млада невесто
Јордан МитевАјде сите на нозе
Јордан МитевДајте да се пие
Јордан МитевДОЈДИ ЛЕНО НА ПЕРНИЧЕ БЕЛО
Јордан МитевДОМАКИНЕ ДОБРИ ГОСТИ ТИ ДОЈДОА
Јордан МитевЕДНАШ ВАКА СЛАВАМ, ЕДНАШ ВАКА ПРАВАМ
Јордан МитевЗАљуБИВ МАЛЕ ТРИ МОМИ
Јордан МитевЗоре моја
Јордан МитевЗошто си ме мајко родила
Јордан МитевЈАНО МОРИ
Јордан МитевЈоване море Јоване
Јордан МитевКАЈ ШТО ТЕЧЕ ВАРДАРОТ
Јордан МитевКАМЕНОТ СИ ТЕЖИ НА МЕСТОТО
Јордан МитевКаролинче каранфилче
Јордан МитевЛуда Главо
Јордан МитевЛУДА ГЛАВО
Јордан МитевЉубов голема
Јордан МитевМајко моја
Јордан МитевМакедонско да заиграме
Јордан МитевМОЈА КРАЛИЦЕ
Јордан МитевМоја невеста
Јордан МитевНЕКА УДРАТ ТАПАНИ, НЕКА ПЕАТ СВАТОВИ
Јордан МитевПолетај песно моја
Јордан МитевРАСПУКАЛА ШАР ПЛАНИНА
Јордан МитевСанок ле Надо санок не спијам
Јордан МитевСокол ми лета високо
Јордан МитевТаков сум си роден
Јордан Митев & АнетаМоја звезда водилка
ЈОРДАН МИТЕВ & ГОНЧЕ ГОГОВАГОЛЕМА СВАДБА ПРАВИМЕ
ЈОРДАН МИТЕВ & ГОНЧЕ ГОГОВАОР НЕВЕСТЕ СТОЈАНИЦЕ
Јорданка ХристоваПроклет да е мајко
Јоце ПановАко згрешам нека изгорам
Јоце ПановБисеро моме Бисеро
Јоце ПановБОЛИ МЕ ТВОЈ ДОДИР
Јоце ПановДа Јас Сум Тој
Јоце ПановДали цекаш стара мајчице
Јоце ПановЗаробљен
Јоце ПановЗовем те мила
Јоце ПановИвана
Јоце ПановИзлажи ме уште еднаш
Јоце Пановљубовта Денес Победи
Јоце ПановМоја Најдобра
Јоце ПановНи Љ од љубовта
Јоце ПановНисам Више Тај
Јоце ПановОгнени Печати
Јоце ПановОна прва што се памти
Јоце ПановОстани
Јоце ПановСамо една песна таговна
Јоце ПановСамо немој да молиш
Јоце ПановТебе Не Ти Значи
ЈОЦЕ ПАНОВТИ ПЕАМ ПЕСНА
Јоце ПановТугино Јабано
Јоце ПановШто и да ми сториш
Јоце Панов & Илија ФилиповскиКажи ми, реци ми
Јоце Панов и група МоликаЈесен у мом сокаку
Јуле НиколовскаЗАИГРАЈ СО МЕНЕ ТИ
Јуле НиколовскаОЈ ТИ ПИЛЕ, СЛАВЕЈ ПИЛЕ
Јуле НиколовскаОсамена
ЈулијаДојди Како Лавина
ЈулијаЛат
ЈулијаљуБОВТА СЕ ЗАСЛУЖУВА
ЈулијаНе Ме Казнувај
ЈулијаПринцеза
ЈулијаСветица И Гресница
ЈулијаЧитам Мегу Редови
Калиопи1000 БОЖЈИ ЦВЕТОВИ
КалиопиSpring in my mind
КалиопиАвантура
КалиопиАко
КалиопиАко денот ми е ноќ
КалиопиБАМ БАРАМ БАМ
КалиопиБато
КалиопиБел ден
КалиопиВучица
КалиопиГрев
КалиопиДАЈ ДА ПИЈАМ
КалиопиДали Ме Сакаш
КалиопиДари Дари Дам
КалиопиДве лири
КалиопиДенот се буди
КалиопиДојди
КалиопиДори дори дам
КалиопиЕМАНУЕЛ
КалиопиЖУТО
КалиопиЗа кого постојам
КалиопиЗа Само Еден Ден
КалиопиЗасекогаш
КалиопиИмам немам
КалиопиЈедан дан стобом
КалиопиКако солза
КалиопиКОГА ПРОКЛЕТО ТИ ТРЕБАМ
КалиопиКокона
КалиопиКофер љубави
КалиопиКрај
КалиопиЛЕО
КалиопиљуБИ
КалиопиМелем
КалиопиМесечина
КалиопиМоето име
КалиопиМоја најмила
КалиопиМрвица
КалиопиНа Пат До Македонија
КалиопиНајмила
КалиопиНАЈМИЛО
КалиопиНароде македонски
КалиопиНе е крај на се
КалиопиНЕ ЗАБОРАВАЈ
КалиопиНе ми го земај времето
КалиопиНе сум како ти
калиопиНевиност
КалиопиОбои ме
КалиопиОпрости
КалиопиОстани мој
КалиопиПесма за нас
КалиопиПорака
КалиопиПорука
КалиопиПробуди ме
КалиопиПурпурни дождови
КалиопиСамо Ти
КалиопиСе Роди Ден
КалиопиСОЛЗИ И БАКНЕЖИ
КалиопиТИ
КалиопиТоа сум јас
КалиопиЦрно И бело
КалиопиЧЕРГИ
КалиопиЧИЈА СУМ ЈАС
Калиопи & Тавитјан БрадерсОј Јано Јано
Калиопи и Арија БандБато
Калиопи и Владо ЈаневскиСветот на бајките
Калиопи и МаркоДенот се буди
КамелеонДај Ми љубов
КАРАМЕЛАПријателке
Каролина & Тавитјан БрадерсСо Маки Сум Се Родила
Каролина ГочеваАјде да летаме
Каролина ГочеваАко згрешам нека изгорам
Каролина ГочеваБегај, бегај
Каролина ГочеваБез Оглед На Се
Каролина ГочеваБОИ
Каролина ГочеваБоје
Каролина ГочеваВези, вези
Каролина ГочеваВише Се Не Враќаш (феат. Влатко Стефановски)
Каролина ГочеваВо заборав
Каролина ГочеваВолела Сам Те
Каролина ГочеваГорка пилула
Каролина ГочеваДА МОЖЕВ ДА ТЕ ПОГЛЕДНАМ.
Каролина ГочеваДалечна желба
Каролина ГочеваДве лири
Каролина ГочеваЖелим Само Тебе
Каролина ГочеваЗа година две
Каролина ГочеваЗа Нас
Каролина ГочеваЗасекогаш
Каролина ГочеваЗнаеш колку вредам
Каролина ГочеваИ ќе биде се во ред
Каролина ГочеваЈас имам песна
Каролина ГочеваКад ми небо буде дом
Каролина ГочеваКад Те Нема
Каролина ГочеваКажи ми
Каролина ГочеваКако Да Те Откачам
Каролина ГочеваКао мало воде
Каролина ГочеваКап Испод Неба
Каролина ГочеваКАПКА ПОД НЕБОТО.
Каролина ГочеваЌе пијам љубов до крај
Каролина ГочеваКој да ми запее
Каролина ГочеваКрај
Каролина ГочеваКрај (feat. Sky Wikluh)
Каролина ГочеваЉубов
Каролина Гочеваљубов под облаците
Каролина ГочеваљуБОВТА Е МОЈА РЕЛИГИЈА
Каролина ГочеваМе љубиш ли ти
Каролина ГочеваМе сакаш
Каролина ГочеваМилениум За Тебе
Каролина ГочеваМојот свет
Каролина ГочеваНе се вракаш
Каролина ГочеваНе се плашам
Каролина ГочеваНЕ ЧУВСТВУВАМ СТРАВ
Каролина ГочеваНемир
Каролина ГочеваНОК
Каролина ГочеваОва срце знае
Каролина ГочеваОд Нас Зависи
Каролина ГочеваОстани
Каролина ГочеваПловиме
Каролина ГочеваПОВТОРНО ВљуБЕНА
Каролина ГочеваПрви март
Каролина ГочеваПролет, лето есен, зима
Каролина ГочеваПтицо малечка
Каролина ГочеваПут За Нигде
Каролина ГочеваРужа Ружица
Каролина ГочеваСакај ме
Каролина ГочеваСакам да не те сакам
Каролина ГочеваСама
Каролина ГочеваСамо за тебе
Каролина ГочеваСамо За Тебе (со Врчак)
Каролина ГочеваСве Ово Време (f. Deep Zone Project)
Каролина ГочеваСе е можно
Каролина ГочеваСе лажам себе
Каролина ГочеваСите тие дни
Каролина ГочеваСлатка Горчина
Каролина ГочеваСмеј ми се смеј
Каролина ГочеваСон
Каролина ГочеваСрцево Не Ке Издржи
Каролина ГочеваТајна
Каролина ГочеваТе видов и се заљубив
Каролина ГочеваТи можеш
Каролина ГочеваТој
Каролина ГочеваУКРАДЕНИ НОКИ
Каролина ГочеваУмирам без тебе
Каролина ГочеваУспомене На Тебе
Каролина ГочеваУште Само Еден Ден
Каролина ГочеваХИПОКРИТ
Каролина ГочеваЧалгиска
Каролина ГочеваШТОМ САКАШ
Каролина Гочева & Аки РахимовкБела Песна
Каролина и Deep Zone ProjectСите тие дни
Каролина и Sky WikluhКрај
Каролина и НовоградскаАјде Да Летаме
Каролнна ГочеваСакам да не те сакам
Кате и група СонатаБекрија, мераклија
Кате и група СонатаТи верував до крај
Кате и Нели ти рековАко твоја веќе не сум
Кате и Нели ти рековДај срце не запирај
Кате и Нели ти рековЗОШТО љуБОВ МОЈА
Кате и Нели ти рековНикој ме нема така љубено
Кате и Нели ти рековНоси ме судбино
Кате и Нели ти рековОко плаво
Кате и Нели ти рековПортите манастирски
Кате и Нели ти рековСвадба е
Кате и Нели ти рековСпомени ми се постела
Кате и Нели ти рековТвоите очи мангупе
Кате и Соната, Бобан и Маестро, СпасеМојата серенада
КАТЕРИНА & ГОЦЕБоли Ли Кога Си Оставен
КАТЕРИНА АТАНАСОВАБЕКРИЈА ВАЛАНДОВСКИ
КАТЕРИНА АТАНАСОВАЗа Тебе Пеам
КЕМАЛ МОНТЕНОКој Да Ти Каже Ивана
КЕМАЛ МОНТЕНОТвојот Поет
Кенан ТаировскиБегај,бегај
Кенан ТаировскиБегалка
Кенан ТаировскиВесели сватови
Кенан ТаировскиГледај што стори
Кенан ТаировскиДајте шише
Кенан ТаировскиДал можно е
Кенан ТаировскиДали има надеж
Кенан ТаировскиДано Данице,преспанска убавице
Кенан ТаировскиЕј меано
Кенан ТаировскиЗбогум за секогаш
Кенан ТаировскиИзмамник
Кенан ТаировскиЛажен свет
Кенан ТаировскиМеано врата отвори
Кенан ТаировскиМенче душо
Кенан ТаировскиНадо Надице
Кенан ТаировскиНема веќе ало ало
Кенан ТаировскиНема да те колнам
Кенан ТаировскиНемој да ме колнеш
Кенан ТаировскиНепребол
Кенан ТаировскиПесни мои
Кенан ТаировскиПетел мој
Кенан ТаировскиПијам кога сакам
Кенан ТаировскиРужо Ружице
Кенан ТаировскиСам со чашата
Кенан ТаировскиСе е доцна слико моја
Кенан ТаировскиСевдо
Кенан ТаировскиСолзи
Кенан ТаировскиТелефонот ѕвони
Кенан ТаировскиТи ангелу славен
Кенан ТаировскиЦаре мори
Кенан ТаировскиЦаци Славице
Кенан ТаировскиЧакмак
КирилPrimitive Science Mak(‘s)Dance
Кирил и Влада ДивљанБаба Зумбула
Кирил МанчевскиАбер дојде Донке
Кирил МанчевскиДевојче тенко високо
Кирил МанчевскиЈано мори
Кирил МитоскиДојди ми Лено на перниче бело
Кирил МитоскиОди си, остави ме
Кирил МитоскиПрости ми душо моја
Кирил МитоскиСамо љубов да не води
Кирил ЏајковскиLions Den
Кирил ЏајковскиRAISE UP YOUR HAND
КИРЦО ПОП ЛАЗАРОВСини Очи
КИСМИГУРБЕТЏИЈА
КИСМИДве очи расплакани
КИСМИМакедонски сплет
КИСМИМИЛИОНЕРЧЕ
КИСМИНа сред Село, Македонска
КИСМИПИЈАМ ПИЈАМ
Клик КлакБејбиситерка
Клик КлакСекој нов ден
Климент СтојаноскиМожеби ќе се вратиш
КодаБлазе на ергените
КодаДалеку во туЃина
Коки & Зоки & БлагицаСвои Луге
Коки и Прогресив БендРоманса
Коки ПетрушевЉубовта лузни остава
Коки ПетрушевТе молам не барај ме пак
КоктелБојана
КоктелКе Горат Сите Факели
Компас БендБарбика
КонкордВисоки штикли
КонкордМојот Лик
Коста Костовски КОКИБез љубов
Коста наумовскиСамо тебе
Кочо ПетровскиЧучук оро
Кристијан ГабровскиПушти срце ти
Кристијан ГаброскиИ еве пак
Кристијан ГаброскиЧувај ми
Кристијан МицевА ти си одиш
Кристијан ТришоскиИскрена љубов
Кристина КостовскаДа беше мој
КролинаБегај бегај
Крум, Дебора и КристијанаБуба лази
Круме СпасовскиЕлисавета
Круме СпасовскиНА СРЦЕ МИ ЛЕЖИ
Круме СпасовскиПетлите пеат
Круме СпасовскиСношти минав
Круме СпасовскиЧудна Жена Беше Вера
КРУНОСЛАВ СЛАБИНАЦАнгела Чекај Ме
КРУНОСЛАВ СЛАБИНАЦЛЕТАЈ МИ ЛЕТАЈ ГУЛАБЕ
КРУНОСЛАВ СЛАБИНАЦНе Вракај Се, Не Буди Ме
КРУНОСЛАВ СЛАБИНАЦПлачам
Куку ЛелеАКО љуБИШ ДУКАТИ
Куку ЛелеВо Очите Пак Ми Спиеш Ти
Куку ЛелеДУШО ЗНАЕШ ЛИ
Куку ЛелеЗаљуби Ме
Куку ЛелеКУТИ ЖИВТИ СЕ
Куку ЛелеЉуби ме заљуби ме
Куку ЛелеНЕ Е љуБОМОРА
Куку ЛелеНе Плачи Не Жали
Куку ЛелеНе признавам
Куку ЛелеОстани
Куку ЛелеСите Години
Лабаво ЛавабоВо твојата улица
ЛамбеА МОРЕ
ЛамбеВРАТИ МИ ГО СРЦЕТО
ЛамбеЈовано Јованке
ЛамбеНА ВЕЛИГДЕН
ЛамбеНосете ме времиња
ЛамбеСакам да те ахх….
Ламбе АлабаковскиБело е се
Ламбе АлабаковскиБиди пријател мој
Ламбе АлабаковскиДа не те љубев
Ламбе АлабаковскиДојди ми
Ламбе АлабаковскиЕх, да можам
Ламбе АлабаковскиЖивеам За Нас
Ламбе АлабаковскиЗар Не Е Добро
Ламбе АлабаковскиЗасекогаш Твој
Ламбе АлабаковскиЗеми се
Ламбе АлабаковскиЗемјо моја
Ламбе АлабаковскиИ после се
Ламбе АлабаковскиКаде песно моја
Ламбе АлабаковскиКажано е се
Ламбе АлабаковскиКако сакаш свати ме
Ламбе АлабаковскиКасно е
Ламбе АлабаковскиКе те чекам јас
Ламбе АлабаковскиКога те имам
Ламбе АлабаковскиЉубовта ми треба
Ламбе АлабаковскиМени Треба љубав
Ламбе АлабаковскиМоре од солзи
Ламбе АлабаковскиНајдобро До Сега (со Елена Р.)
Ламбе АлабаковскиНаучи да се радуваш
Ламбе АлабаковскиНе Планирам
Ламбе АлабаковскиНе сакам да знам
Ламбе АлабаковскиОд љубов Умирам
Ламбе АлабаковскиПосле се
Ламбе АлабаковскиСе Е По Старо
Ламбе АлабаковскиСпаси ме
Ламбе Алабаковски и ВрчакСпасете ме другари
Ламбе Алабаковски и Елена РистевскиНајдобро до сега
Ламбе Алабаковски и љупкаКога сонце грее плачам
Ламбе Алабаковски феат. Дарко ДимитровВрати ми го срцето
Ламбе АлабакоскиДа не те љубев
Ламбе АлабакоскиДојди ми
Ламбе АлабакоскиНаучи да се радуваш
Ламбе АлабакоскиНе планирам
Ламбе АлабакоскиСи одам
Ламбе АлабакоскиСпаси ме
Ламбе АлабакоскиШто е твое твое е
ЛастовицаИ да умрам млад
ЛастовицаПушење
Лева ПатикаДАЈ МИ НЕШТО ДОБРО
Лева ПатикаЗа нас
Лева ПатикаКруг
Лева ПатикаНеправда
ЛЕГЕНДАНА МОРЕ
ЛенаТука сум твоја
Лена ЗаткоскаНие
Лена ЗлаткоскаАло
Лена ЗлаткоскаТи не знаеш
ЛЕНЧЕ & ГОРАН КукиќљуБОВ ДАРИ МИ
ЛЕНЧЕ & ГОРАН КукиќСЕ ШТО ИМАМЕ
Ленче КукиќБарај Око Мое
Ленче КукиќГоце Ѓоргија
Ленче КукиќКлетва
Ленче КукиќСрце на дланка
ЛЕНЧЕ Кукиќ & гр.ЈУПИТЕРПЕСНА ЗА НЕВЕСТА
Ленче МарковскаБиди храбар
Лидија и ЛазеВрела ноќ
Лидија и ЛазеМожам за тебе
Лидија и ЛазеНе војувај
Лидија и ЛазеШтом ноќта заспива
Лидија и ОриенталАј засвирете ми млади момчиња
Лидија и ОриенталЗар можеш срцево да го делиш на две
Лидија и ОриенталПеам да не заплачам
Лидија КочовскаБожји Патеки
Лидија КочовскаДоволно луд
Лидија КочовскаДопри Ме
Лидија КочовскаЛице и Опачина
Лидија КочовскаЉубов недозволена
Лидија КочовскаТи Си Тој
Лидија КочовскаШто Те Нема
Лидија Кочовска и Маријан СтојаноскиСОНЦЕ НИЗ ОБЛАЦИ
ЛИДИЈА МИЛОШЕВИЌ САМАНТАДЕН ПОСЛЕДЕН
Лидија СпасовскаБоже Сила Дај
Лидија СпасовскаКафеави Очи
ЛИДИЈА СПАСОВСКА И СЕНАТОРКАжИ КАжИ ОБЛАчЕ ЛЕ БЕЛО
ЛилиДа преживеам
ЛилиДалеку Од Очите
ЛилиДома
ЛилиСе минува
ЛихнидосОхрид ,Охрид убав мил
ЛобаСлобода
ЛУИСНЕ ИДИ ОД МЕНЕ
Љ. ДИМИТРОВСКА & З. ХАЏИМАНОВСрамежливи
Љубица БаварчиќТи си ми лекција
ЉубојнаАј Ѓорушице црно око
ЉубојнаТвоите Очи Лено Мори
Љупка ДимитровскаДаниела
Љупка ДимитровскаЗвона Звонат
Љупка ДимитровскаМе љубиш Или Не
Љупка ДимитровскаНова љубов
Љупка НајдановскаВо твоите раце
Љупчо Антовски БубеГурбетџија
Љупчо РалевскиАјде Маре сега излези
Љупчо РалевскиЗа тебе
Љупчо РалевскиЗнаеш ти си една
Љупчо РалевскиТи во бело
М. МисеваДа Сум Бистра Вода
Магдалена ЦветковскаБез Круна Кралица
Магдалена ЦветковскаМе боли
Магдалена ЦветковскаМожам ако сакам
Магдалена ЦветковскаНа Врв И На Дно
Магдалена ЦветковскаОд утро до мрак
Магдалена ЦветковскаОтвори очи
Магдалена ЦветковскаСродна душа
Магдалена ЦветковскаУчам од најдобриот
Магдалена ЦветковскаХерој
Магдалена ЦветковскаХерој
Магдалена ЦветковскаЦрвено Сонце
Магдалена Цветковска и Дарко ИлиевскиПепел
МагијаДали Сеуште Си Моја
МагијаДи Џеј
МагијаСветло се гасне
МаестралГулабице моја
МаестралДајте музика
МаестралДевојче од мојата маала
МаестралКРАЈ МЕНЕ ПОМИНА
МаестралЛИЛЈАНО МОМЕ УБАВО
МаестралСвадба најубава
МАЕСТРООТВОРИ ЈАНО ПЕНЏЕРИ
МАЕСТРО БЕНДМОЈА МИЛА
Маја ВукичевиќЗборови
Маја ВукичевиќКако некогаш
Маја ВукичевиќМИрисот на љубовта
Маја ВукичевиќНа Ден Два
Маја ВукичевиќНе сакам друг
Маја ВукичевиќОстани
Маја ВукичевиќПразни булевари
Маја ВукичевиќСакам да знам
Маја ВукичевиќСакам да ме осетиш
Маја ВукичевиќСо тебе
Маја ВукичевиќТи
Маја ГрозадновскаВо името на љубовта
Маја ГрозадновскаСонам
Маја ГрозадновскаТи си ми се
Маја ГроздановскаЖивотот е убав
Маја ГроздановскаСонам
Маја Гроздановска ПанчеваЗа Навек
Маја Гроздановска ПанчеваЗаборави на се
Маја Гроздановска ПанчеваМачка со девет животи
Маја Гроздановска ПанчеваОНОЈ УБАВ ДЕН
Маја Гроздановска ПанчеваСакај ме ти
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКААМОРЕ МИО
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАБУДИ ДОБАР КАО ШТО САМ ЈА
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАЗВОНА ЗВОНАТ
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАЗошто Не Си Мој
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАЈулија
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАЛИДУ ЛИДУ ДУ
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАМи Подаваш Рака
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАМНОГУ СОЛЗИ
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАНЕ МЕ ДОПИРАЈ
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАПОЧЕТАК љуБАВИ
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАСИЛА
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАСРЕБРЕНИ УЛИЦИ
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАСРЕЧО РЕЦИ
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАТЕ љуБАМ ЛУДО
МАЈА ОЏАКЛИЕВСКАШТА ТО БЕШЕ љуБАВ
Маја СаздановскаFeetback
Маја СаздановскаБез правила
Маја Саздановскаљубовни состојки
Маја СаздановскаЦрно Бел Свет
Маја Саздановска & ДнкДиско Џунгла
Маја Саздановска феат Тони Зенљубовни состојки
МАК ЕВЕРГРИНИљубам
МАКЕДОНИЈАДЕВОЈЧЕ МАКЕДОНЧЕ
МАКЕДОНИЈАЕСЕНСКА РОЗА
МАКЕДОНИЈАЧекај Виолета
МАКЕДОНСКИ ЕВЕРГРИНИЗм Зм Зм
Македонски МеракЗа кого ти цути Дано лицето
Македонски МеракОвој живот мој
Македонски МеракОд Умот Се Подизгубив
Македонски МеракПавле Ми Пие
Македонски МеракПара Бери Киселец
Македонски МеракСе Собрале Комитите
Македонски МеракСевдалино Малој Моме
МАЛИБУДојди Ми
МануелаГрадот под шара
МануелаДАЈТЕ ЕДНА ВЕСЕЛА
МАРГА КАЛОУБоби
Маргарита ХристоваАко Нема Разделби
Маргарита ХристоваБакни Ме
Маргарита ХристоваДолга Нок
Маргарита ХристоваТоа е љубов
МАРГИЦА АНТЕВСКАОтвори Срце
Марија АрсовскаСреќен крај
Марија БундаНе ме познаваш
МАРИЈА ВЕСКОВСКАВрати Се Не Тагувај
МАРИЈА ГЕОРГИЕВАПОКАЖИ МИ
Марија Јовановскаљубовта звони
Марија ПетковскаТага моминска
Маријан КоцевВИСКИ
Маријан КоцевДЕВОЈЧЕ БЕЛО ЦРВЕНО
Маријан КоцевЕРГЕНЛАК ПАШАЛАК
Маријан КоцевСвадба правам јас
Маријан КоцевСите песни љубовни
МАРИЈАН КОЦЕВ & ДРИМ ТИМКРАЛ НА ЗЕНИТЕ
Маријан СтојановскиСрце ке ти украдам
МаријанаЗеми ме
Маријана & РосанаАјде Сестро Да Запееме
Маријана & РосанаМолчи Молчи
Маријана & Росана & ТодеАко Не Исчезнам
Маријана ЗдравеваЉубов како сон
Маријана и РосанаСтој
Маријана МишеваКаква сум таква сум
Маријана МишеваМоминската солза
Маријана МишеваОган Шепоти
Маријана МишеваОдамна е ноќ
Маријана МишеваПЕЈ СРЦЕ ПЕЈ
Маријана МишеваПосилни Од Се
МАРИНА КОРУНОВСКАПушти Ме Како Птица
Марио АрангеловскиПо Тебе Луд
МарјанГи мразам сите наши разделби
Марјан КоцевБекрија љубовџија
Марјан КоцевДушо Душице
Марјан КоцевЗапејте браќа
Марјан КоцевЗемја ветена
Марјан КоцевИва Ива најмила
Марјан КоцевКитен девер
Марјан Коцевљубовен Танц
Марјан КоцевНајзгодна
Марјан коцевНикој после тебе
Марјан КоцевПукај ми во грб
Марјан КоцевРоден Сум За Песна
Марјан КоцевСамо Ти
Марјан КоцевСолзи врели нека пресушат
Марјан КоцевТи Убавино
Марјан КоцевУште Ли Ерген Да Одам
Марјан Коцев & Дрим тимЈас сум македонец
Марјан Коцев & Дрим Тимљубовен танец
Марјан Коцев & Дрим ТимНикој после тебе
Марјан Коцев & Дрим ТимПечалбарска
Марјан Коцев & Дрим ТимСвадба правам јас
Марјан Коцев & Дрим ТимСолзи врели
Марјан Коцев & Дрим ТимСрце јужно
Марјан СтојановскиАндреа
Марјан СтојановскиГо молам небото
Марјан СтојановскиДождовна Песна
Марјан СтојановскиИма нешто
Марјан СтојановскиНемаш клуч за мене
Марјан СтојановскиПодарок
Марјан СтојановскиСкопска Елегија
МАРЈАНА и РОСАНАПризнавам
МАРЈАНА и РОСАНАСтој
Марјана МишеваДа сум бистра вода
Марјана МишеваОган шепоти
Мартијан КириловскиКако да те украдам
Мартин ВучичКажи звездо
Мартин ВучичКако можеш
Мартин ВучичМуза
Мартин ВучичНе се лути најмила
Мартин ВучичОние двете
Мартин ВучичОние двете
Мартин ВучичРано е да се врзам
Мартин ВучичТаа
Мартин ВучичТаа
Мартин ВучичТражила је зајди, зајди
Мартин ВучичХарем
Мартин Вучич & Песни за душаЗајко кокорајко
Мартин Вучич & Песни за душаРаспукала Шар планина
Мартин МилаВива Ла Македонија
Мартин МилаМила
Мартин МилаСе е во ред
Мартин СрбиновскиВљубен Сум
Мартин СрбиновскиИ ум, да ум
Мартин СрбиновскиПарис
Мартин СрбиновскиПотрага
Мартин СрбиновскиПурпурен ден
МартинаЗа твоите очи
МартинаЗвездена кралица
МартинаМислев те познавам
МартинаПобарај Ме Најди Ме
Мартинијан КириловскиМоја Најмила
Мелодија бендДЕВОЈЧЕ БЕЛО
Мелодија бендМашала
МеморијаА ти каде си
МеморијаБејби, бејби
МеморијаВозови
МеморијаМакедонија
МеморијаНашите слики
МеморијаНена
МеморијаОган под звездите
МеморијаСнежо, Снежана
МеморијаУтра
Менде КуноскиБитолчани мераклии
Менде КуноскиДали Те Сакам
Менде КуноскиДруга љубов не сакам
Менде Куноскиљубовта Ме Испрати
Менде КуноскиМолитва за неа
Менде КуноскиОтвори мајко пенџери
МераклииЧекај Чекај Марика
Мето Богданов и Зоран ЏорлевЗапеј срце
МизарЈуда
МизарНож
МизарПочесна стрелба
Мизар и ХармосиниБело море
Мијалче ДокузовПесна за нас
Мики Јовановски ЏаферКој Ке Те љуби
Мики Јовановски ЏаферЛага и измама
Мики Јовановски ЏаферПат Кон Вечноста
Мики Јовановски ЏаферСегде околу
Мики СекуловскиДруга не допира
Мики СекуловскиЗошто мора да си ти
Мики СекуловскиКако да преживеам
Мики СекуловскиПочеток и Крај
МиклеМома се од мајка делеше
Милан БабиќЕдна песна јас да запеам
Милан ЗавковБеранче оро
Милан ЗавковБојанина игра
Милан ЗавковБојанино оро
Милан ЗавковГајдарско оро
Милан ЗавковГердан оро
Милан ЗавковЕленино оро
Милан ЗавковКумов чочек
Милан ЗавковМак олуја
Милан ЗавковМартин вез
Милан ЗавковМедено оро
Милан ЗавковРевиско оро
Милан ЗавковРомска елегија
Милан ЗавковСтефаново оро
Милан ЗавковЦацино са са
Милан КацарскиБисерен чочек
Милан КацарскиБубево чифтели
Милан КацарскиИвино са са
Милан Кацарскиљупцов чочек
Милан КацарскиМераклиско оро
Милан КацарскиПустанка
Милан КацарскиСоњина пајдушка
Милан Коса МилановПреку ноќ
Милан Топаловиц ТОПАЛКОЗбог Тебе Момо Убава
МИЛЕ И МИЛИЦА КУЗМАНОВСКИНА СРЕЌА КЕ ТЕ ПОТСЕТАМ
Миле КузмановскиАКО СЛУШАШ СЕ
Миле КузмановскиБезимена
Миле КузмановскиЛажни соништа
Миле КузмановскиПрезиме
Миле КузмановскиРОМАН
Миле КузмановскиШТО ПОБАРАВ ОД ТЕБЕ ГОСПОДЕ
МИЛЕНИУМЛИЧНО МОМЕ
МИЛЕНИУМНА ПЕЧАЛБА
Милица КАј лека полека
Милица КузмановскаВљубена Солза
Милица КузмановскаДури сум жива
Милица КузмановскаЖелбо моја
МИЛИЦА КУЗМАНОВСКАПЕЈ САМО ПЕЈ
МИЛИЦА КУЗМАНОВСКА & ЃОКО ЈОВИЌКЛУЧ ОД РАЈОТ
МиллкоОди без зборови
МиллкоСредба
Милован СекуловскиКога ќе ти дадам ишарет
Милован СекуловскиНаум и Деспина
Милован СекуловскиОј Зарино
Мирко Вретовски и Г.ЕвгенијаЛажни зборови
Мирко МитревскиГрадел Илија манастир
Мирко МитревскиСвирете ми еј свирачи
Мирко МитревскиСеднав да вечерам
Мите СтоилковКој не раздели
Мите СтоилковПравам свадба голема
Мите СтоилковСвирете за мене
МИХОНИБИВреме На Дождови
МициОпасно
Мишко КрстевскиАна Аника
Мишко КрстевскиДа те немам душо не можам
Мишко КрстевскиДојде Време
Мишко КрстевскиДружината Бекриска
Мишко КрстевскиДуњо медена
Мишко Крстевскиживотот го сакам
Мишко КрстевскиЗа таа љубов да наздравиме
Мишко КрстевскиЗапри Виолино
Мишко КрстевскиКако птици летавме
Мишко Крстевскиљубов Моја Ранлива
Мишко КрстевскиМоја Кралице
Мишко КрстевскиНе се крие
Мишко КрстевскиНЕМА ДА ТЕ ПРЕБОЛАМ
Мишко КрстевскиОвој живот ми е сладок
Мишко КрстевскиСолза Некапната
Мишко КрстевскиСрце Весело
Мишко КрстевскиСТРЕЛАТА НА љуБОВТА
Мишко КрстевскиТи можеш се
Мишко КрстевскиУбава си како музика
Мишко КрстевскиЏабе Ти Е Девојко
Мишко Крстевски и Гр МоликаПамтиш ли либе Тодоро
МодусА бре Никола
МодусБас на балканот
МодусБило па поминало
МодусВелјо церко
МодусДајте вино жени
МодусДевојчиња гугутчиња
МодусДива мачка
МодусКе се вратам јас
МодусЛилјано моме
МодусНе ме лажи
МодусПреку океаните
МодусСолза за македонија
МоликаДобар знак
МоликаЖенско срце
МоликаПоследна
МоликаПрости ми
Молика ЈуниорБАРАЈ ГИ МИЛА МАМО
Молика ЈуниорБеровска гајда
Молика ЈуниорГУРБЕТСКА
Молика ЈуниорДај ожени ме
Молика ЈуниорЗурли Нека Писнат
Молика ЈуниорИ УШТЕ НЕЗНАМ КАДЕ СИ
Молика ЈуниорЈоване море Јоване
Молика ЈуниорМајсторе мајсторе
Молика ЈуниорМите море Мите
Молика јуниорОчи неверни
Молика ЈуниорПонекогаш…
Молика ЈуниорПУСТА ПЕЧАЛБА
Молика ЈуниорСТАРИОТ ЏУМБУШЛИЈА
Молика ЈуниорТинке катинке
Молика ЈуниорЦиганчица
Молика Јуниор и ЕмаПат за Стамбол град
Молика Јуниор ОроМолика јуниор
Момо НиколовскиГи молам свирачите
Момо НиколовскиЛено Елено
Момо НиколовскиСамо Осамените
МОНИ КОВАЧИЌСакам Да Сум Јас Детелинка
Моника ТраческаРомео и Јулија
МоралПанично те сакам
Мотив БендАјде дали знаеш паметиш Милице
Мотив БендБојанино Оро
Мотив БендДано Данице
Мотив БендЈоване море Јоване
Мотив БендСи заљубив едно моме
Мотив БендШеќерна
Наде ТалевскаДали мислиш на нас
Наде ТалевскаЗнам
Наде ТалевскаКарта во рака
Наде ТалевскаОсамени
Наде ТалевскаОстани Во Мене
Наде ТалевскаПОСЛЕ ДОЖДОТ
Наде Талевска & Илија ФилиповскиТи немаш појма
Наде ТалескаДупла вотка
Наде талескаНосиш дело од мене
Наде ТалескаСвирете ја зајди
Наде ТалескаСонце за три светови
НАТАЛИЈА ДАНАИЛОВАГледаш Ли
Наталија МеанџиеваТи топиш секој мраз
Наталија СлавеваНе Ми Требаш
Наталија СлавеваСлободна
Наталија СлавеваСтопи ме
Наталија СлавеваТоа сум јас
Наташа Малинкова1000 Зборови
Наташа МалинковаГрешка
Наташа МалинковаДали сонот има крај
Наташа МалинковаПатувам
Наташа МалинковаРанета
Наташа МалинковаСевер и Југ
Наташа МалинковаСо Душа Ти Изгревам
Наташа МалинковаТвоја
НАУМ & ЗУИЦАЖЕЛБО МОЈА
Наум БурназБор садила мома Евгенија
Наум И виолетаЉубов голема
Наум и ЗуицаТиквешка елегија
Наум и РумјанаНевено Невен вградина
Наум Петревски и Зуица ЛазоваНе се факај Доне Донке до мене
Наум ПетрескиАјде вино пијам
Наум ПетрескиАјде дали знаеш паметиш Милице
Наум ПетрескиАјде сонце зајде
Наум ПетрескиАнгелска песна
Наум ПетрескиБоже дај им сила
Наум ПетрескиБОЖИКНА ПЕСНА
Наум ПетрескиВечер Ке Ти Дојдам
Наум ПетрескиГори Балкан
Наум ПетрескиДве китки
Наум ПетрескиДеспина
Наум ПетрескиДимитријо сине Митре
Наум ПетрескиДушо моја прости ми
Наум ПетрескиЕден збор
Наум ПетрескиЕдна песна јас да запеам
Наум ПетрескиЖал за Деспина
Наум ПетрескиЗа Марија
Наум ПетрескиЗа сите грешки
Наум ПетрескиЗаради неа небо заплака
Наум ПетрескиИграј,играј
Наум ПетрескиИзникнало Криво Крувце
Наум ПетрескиИма ли песна
Наум ПетрескиЈана мома
Наум ПетрескиЈас ке се напијам
Наум ПетрескиЈоване море Јоване
Наум ПетрескиКаде Е Брегот На Срце Мајкино
Наум ПетрескиКако Се љуби Убава Жена
Наум ПетрескиКрај нема брегот мајко
Наум ПетрескиЛазарополе
Наум ПетрескиЛевенди Ѓуро
Наум ПетрескиЛено Лено Ленче
Наум ПетрескиЛична Јовано
Наум ПетрескиЉубов голема
Наум ПетрескиМАГЛА
Наум ПетрескиМоја Или Ничија
Наум ПетрескиМОЈА НЕ Е НИКОЈА
Наум ПетрескиМојата Мила
Наум ПетрескиМОРЕ ТРИ ГОДИНИ СТАМБОЛ
Наум ПетрескиНА СТРУГА ДУКАН ДА ИМАМ
Наум ПетрескиНе жали Ме
Наум ПетрескиНе колни ме
Наум ПетрескиНе сум јас за тебе
Наум ПетрескиНи ден без тебе
Наум ПетрескиНоква пеам само за неа
Наум ПетрескиОДИ ЅВЕЗДО
Наум ПетрескиОтвори врата меано стара
Наум ПетрескиОтвори ми мила пенџери
Наум ПетрескиПЕСНА ЗА РАШТАК
Наум ПетрескиПесно Моја
Наум ПетрескиПТИЦО БЕЛА
Наум ПетрескиРаспукај срце
Наум ПетрескиРусе ле моме убаво
Наум ПетрескиСНОШТИ СИ МИНАВ
Наум ПетрескиСтани стани сестро мила
Наум ПетрескиСтариот јоргован
Наум ПетрескиФИЛИЗО МОМЕ
Наум ПетрескиЦрна Наде
Наум ПетрескиШто ќе ти е Бекрија
Наум ПетрескиШТО МИ Е МЕРАК
Наум ПетрескиШто ми е мерак полјак да бидам
Наум Петрески & Група АсторЗа Македонија
НАУМ ПЕТРЕСКИ & СИНТЕЗИСКИРАЈДЗИ, МЛАДИ ЈАБАНДЗИ
НАУМ ПЕТРЕСКИ & СИНТЕЗИСМоре кинисала Секулица
НАУМ ПЕТРЕСКИ & СИНТЕЗИСРЕКА ГАЗИТ МАЛОЈ МОМЕ
НАУМ ПЕТРЕСКИ & СИНТЕЗИСТИ ЛИ СЕ НАЈДЕ ЛЕНО МОРИ
НАУМ ПЕТРЕСКИ & СИНТЕЗИСШто си толку Лено гајлелија
Наум Петрески и Виданка ГеоргиеваДимојче мори танкој Тоде
Наум Петрески и Виданка ГеоргиеваТе кажувает бре Илино моме
Наум Петрески и Виолета ТомовскаБЛАГОЈЧЕ БЕКРИЧЕ
Наум Петрески и Виолета ТомовскаЕте, тоа е љубовта
Наум Петрески и Виолета ТомовскаТРИ ГОДИНИ ЈАС ТЕ ЧЕКАВ
Наум Петрески и РосанаИма една судбина
НАУМ ПЕТРЕСКИ И СУЗАНА СПАСОВСКАНЕВЕНО НЕВЕНКЕ
Наум Петрески и Сузана СпасовскаБлагуно дејче
Наум Петрески и Сузана СпасовскаНико мори меанџико
Наум Петрески и ЧалгииАј засвирете ми чалгии
Наум Петрески и ЧалгииБилјана платно белеше
Наум Петрески и ЧалгииБог да бие кој прв поцна
Наум Петрески и ЧалгииБрала мома бело ми грозје
Наум Петрески и ЧалгииКази Јано
Наум Петрески и ЧалгииМарие, дилбер бела Марие
Наум Петрески и ЧалгииМори моме Магде
Наум Петрески и ЧалгииПо друм одам мајце
Наум Петрески и ЧалгииПраса ли Тинке мајка ти
Наум Петрески и ЧалгииСности минав покрај вази
Наум Петрески и ЧалгииСрце ме боли за Трпана
Наум Петрески и ЧалгииСум се родил мераклија
Наум Петрески и ЧалгииТе видов тебе и се заљубив
Некст ТајмБез тебе тивко умирам
Некст тајмКога лажеш каде гледаш
Некст ТајмЛице Од Рај
Некст ТајмМе остави сам да живеам
Некст ТајмМилион
Некст ТајмНа крајот од денот
Некст ТајмНе Верувам
Некст ТајмНедостајеш ми веч
Некст ТајмНесакам да разберам
Некст ТајмРамо за плачење
Некст ТајмСветот во раце
Некст ТајмЧекам на тебе
Некст тимеНешто што ке остане
Нели ти рековДАЛИ СПИЕШ љуБОВ МОЈА
Нели ти рековЗапри дожду
Нели ти рековЗнам што би можел да подариш
Нели ти рековОко плаво
Нели Ти РековСонот Е Пијан Денот Е Трезен
Нено БеланЛуд од љубави
НиеМравка
Никола БадевБилјана Платно Белеше
Никола БадевЗбогум мајко
Никола БадевЈанке ле Јанке убава
Никола БадевНе Се Бели Маре Мори
Никола БадевОф Јано Јано убава Јано
Никола БадевПараходот пристигна
Никола БадевПраша ли Тинке мајка ти
Никола БадевСадила Јана леле
НИКОЛА ДАВИТКОВСКИПорака
Никола КостадиновскиСите Мои Другари
Никола Пауновиќ и Дарко ИлиевскиЈас сум тој
НИКОЛА ПЕРЕВСКИ ПЕРЕЛебедот Бел
Николина КузмановскаНе оди моме крај брегот
Николина СтојановскаЦветините очи черешови
Николче СпировскиВесели македонци
Николче СпировскиЖивот без мајка
Николче СпировскиИсток и запад
Николче СпировскиЌе ја земам мамо
Николче СпировскиЉубов отровна
Николче СпировскиУбав живот
Нина јаневаКрај себе
НИНА СПИРОВАБиди Насмеан
НИНА СПИРОВАЕДЕН БАКНЕЖ
НИНА СПИРОВАЕЗЕРО МОЕ
НИНА СПИРОВАМОЛЦИ, МОЛЦИ
Нино ВасковСамо Твој
Нино ВеличковскиДа ме молат, не се женам
Нино ВеличковскиОСТАВИ СЕ
Нино ВеличковскиПесните Се Мои Другари
Нино ВеличковскиСвирете ми тамбури
Нино со орк. ЏорлевиДенес свадба правиме
Нино со орк. ЏорлевиМеанџике лична Јано
НОВА ВЕРЗИЈАО Билјо Билјано
Нови ДечкиЗабава До Бесвест
Новица ВасилевскиБела Радо
Новица ВасилевскиГОСПОД СИН МИ ПОДАРИ
Новица ВасилевскиЖени
Новица ВасилевскиКЕ СИ ОДАМ МАКЕДОНИЈА
Новица ВасилевскиНе бери гајле
Новица ВасилевскиПЕТЛИТЕ ПЕЈАТ
Новица ВасилевскиПожар
Новица ВасилевскиСто и Една да Дочекам
Новица Василевски и Арија БандПозар
Новица Василевски и Група МоликаСи заљуби едно моме
Новица ЗдравковичСплавови
НОВИЦА СОКОЛОВСКИБУБЕВ ЧОЧЕК
НОВИЦА СОКОЛОВСКИДАЦЕВ ЧОЧЕК
НОВИЦА СОКОЛОВСКИНИНИН ЧОЧЕК
НОВИЦА СОКОЛОВСКИСАМЈОТИСА
Нокаут1000 причини за крај
НокаутАФРИКА
НокаутБи се викал те сакам
НокаутВРЕМЕНСКА МАШИНА
НокаутДа Си Тука Вечерва
НокаутДобро утро будење
НокаутДождот
НокаутЖелба
НокаутЗапомни тоа е се што имаме
НокаутЗнаеш каде да ме најдеш
НокаутИзвини
НокаутЌе биде се во ред
НокаутЛа Вита Е Белла
НокаутЛеат Дождови
НокаутЛебедот бел
НокаутМене Ми Припагаш
НокаутОд нас зависи
НокаутОстави ме на мир
НокаутПоинаку
НокаутСамовила
НокаутТанго
НокаутТВ Радио
НокаутТи си проблем
НокаутФатална опсесија
НокаутХи Фи
Нокаут и Игор ЏамбазовСонувам диско
Нон СтопАј Ма Пиши Ми
Нон СтопБез мудрости
Нон СтопБиди Ми Брат Биди Ми Френд
Нон СтопЌе те чекам јас
Нон СтопПо навика
Нон СтопСам
Нон СтопСкриена во сонот
Нон СтопУторак
Нон СтопЧовек звер
НонеВрати Се
НонеДоволно луд
НонеЗа последен пат
НонеЗошто баш ти
НонеИ да одиш од мене, па што
НонеИсто како порано
НонеЈас или таа
НонеЛесно ко 2 И 2
НонеОдбери ме мене
НонеПризнавам
Ноне и Иван ЈовановКога тогаш
Ноне и Јован ЈовановТука сум ти јас
Норатргнало ми лудо младо
НотаДојди душо
НотаЕј неверо
НУЛТА ПОЗИТИВМАРА
О.СтевкоскиГлас се слуша плач и лелек
О.СтевкоскиДо кога браќа ќе се делиме
О.СтевкоскиНе ме топли ракија ниту црно вино
О.СтевкоскиОд каде дојдовте да не дојдевте
О.СтевкоскиПукнала мајко треснала
О.СтевкоскиСираче
О.СтефковскиУбава Калина
ОазаОстров лубовен
ОГНЕНИ МОМЧИЊААЈДЕ ДАЛИ ЗНАЕШ МИЛИЦЕ
ОГНЕНИ МОМЧИЊАБОЛЕН ЛЕЖИ МЛАД СТОЈАН
ОГНЕНИ МОМЧИЊАДЕЈГИДИ ЛУДИ МЛАДИ ГОДИНИ
ОГНЕНИ МОМЧИЊАЌерка да ти запросам
ОГНЕНИ МОМЧИЊАМАЈКО ЕДНА СИ НА СВЕТОТ
ОГНЕНИ МОМЧИЊАНА СРЦЕ МИ ЛЕЖИ МИЛА МАМО
ОГНЕНИ МОМЧИЊАОТВОРИ МИ БЕЛО ЛЕНЧЕ ВРАТАТА
ОГНЕНИ МОМЧИЊАСУДБО МОЈА
ОГНЕНИ МОМЧИЊАШТО ЈА НЕМА ЦВЕТА
ОКНепристоен Предлог
Октет МакедонијаМалечка Вселена
Октет МакедонијаТаму ле мајко близу Битола
ОЛГИЦА АНТЕВСКАМолто Бене
Олгица ХристовскаГрев
Олгица ХристовскаЗа последен пат
Олгица ХристовскаНов ден
Олгица ХристовскаСветлина од рај
Олгица ХристовскаСвирете Ја Зајди зајди
ОЛИВЕР ДОДЕВТРИ ГОДИНИ
Оливера ЃоргоскаМолк
ОЛИВЕРА КАТЕРИНАПоиграј Девојце
Ориантал бенд и Адријана АцевскаСтани моме
Ориантал бенд и ЛидијаСвири ми брате цигане
ОРИЃАНИ И БЕНИ САКИРИСИ БЕШЕ ЕДНАШ
ОРИЕНТАЛНадо, Натке
Ориентал бендКрени часа да наздравиме
Ориентал бендљубов искрена
Ориентал бендНаум и Неда
Ориентал бендПак ме цекаш
Ориентал Бенд и Адријана АцевскаСтариот Џубушлија
Ориентал бенд и Влатко ЛозаноскиНико, нико меанџико
Ориентал бенд и Влатко ЛозаноскиФилизој моме, Филизо
Ориентал бенд и Горан СтоилковБарајги мила мамо
Ориентал бенд и Горан СтоилковНе ме карај мајчице
Ориентал Бенд и Милица КузмановскаНе кажувај либе добра нок
Ориентал бенд и Милица КузмановскаПеј само пеј
Ориентал и Благоја ГрујовскиОј невесте
Оркестар МаестралКрај мене поминуваш
Оркестар ФаворитиВнуче наше
Оркестар ФаворитиДАНО ДАНИЦЕ
Оркестар ФаворитиЖАКЛИНА
Оркестар ФаворитиКафеави очи
Оркестар ФаворитиЛазарополе
Оркестар ФаворитиЛЕНО МОРИ
Оркестар Фаворитиљубов голема
Оркестар ФаворитиМајка Македонија
Оркестар ФаворитиМАЈКА СИНА ПРАШУВА
Оркестар ФаворитиМалечка
Оркестар ФаворитиСанок ле Надо
Оркестар ФаворитиТодоро галабе, Нешо пиле
ОрнелаДали ти си тој
ОрхидејаЈас да сакав некој друг
ОрхидејаНе сакам да сакам
ОрхидејаПогрешен број
ОРЦЕ С.ПУКНАЛА МАЈКО ТРЕСНАЛА
Орце СтевковскиБраќа близнаци
Орце СтевковскиЖена од моите сни
Орце СтевковскиЗамина без поздрав
Орце СтевковскиКаранфило филфило моме
Орце СтевковскиНЕ МЕ МАЧИ ДАНО
Орце СтевковскиТони светски шампион
Орце СтевковскиУбава Калина
Орце СтевковскиУбава Калина
Орце СтевковскиЦарот неготински
Орце СтевковскиЦветници да минат
ОскарБитола бабам Битола
ОскарБлагослов
ОскарКолку е тешко верно да љубиш
ОскарМарице бре лично девојце
ОскарМомите мамо момите
ОскарПисмо
ОскарРоднето
ОскарСевдалино малој моме
ОскарТргнало ми лудо младо
ОСКАР Битола инСвирете ми свирачи
П.КостадиноваАбре воденичаре
П.КостадиноваБитола мој роден крај
П.КостадиноваЗапејала сојка птица
П.КостадиноваКако што е таа чаша
П.КостадиноваКирјана вино продава
П.КостадиноваОј природо вечна убавице
П.КостадиноваПо друм одам
П.КостадиноваТаму долу Битола
Павле ВитановВо црно вино утеха нема
Павле и Зуица, Мите и ДраганаВрати ми ја младоста
Павлина ЗдравковаТи дадов љубов од срце
ПамперсБудење
ПамперсДрага трага
ПамперсСвет без лимит
ПамперсСлобода
ПАНЧЕ ИЛИЕВБОЛИ
ПаркетиБанг банг
ПаркетиЈаготка
ПаркетиЈас те сакам тебе
ПаркетиНоќ Од 1000 Дена
ПаркетиСакам да те галам
ПаркетиФајронт Време Е За Дома
ПатнициЗамисли
ПатнициКако мај
ПатнициНасмеј се
ПатнициПриспивна
ПатнициТвоја
Пелагониски БисериВојната Тригодишната
ПеницилинЦимер
ПеперминтАвтобус
ПеперминтАко
ПеперминтАко
ПеперминтАма ако
ПеперминтДЕВОЈКАТА СО ТОЧАКОТ
ПеперминтДефинициа
ПеперминтДобро
ПеперминтДругарка ти од мало
ПеперминтСАКАС АМА НЕМА
ПеперминтТвоето Куче
ПеперминтЦрвено Жолто Зелено
ПеперминтЦрвено жолто зелено
Пепи БафтировскиАко згрешам нека изгорам
Пепи БафтировскиАко Си Решила
Пепи БафтировскиДА СИ ПИЛЕ
Пепи БафтировскиДано Данче
Пепи БафтировскиЗавета
Пепи БафтировскиМајко Една Си На Светот
Пепи БафтировскиМилке Душо
Пепи БафтировскиПараходот Донке заминува
Пепи БафтировскиПо Сокаци Одам
Пепи БафтировскиСамо една песна
Пепи БафтировскиСе ми земаш животе
Пепи БафтировскиСине мој
Пепи БафтировскиТУЃА СИ ЖЕНА
ПЕПИ БАФТИРОСКИ & СУЗАНАБлагуно дејце
ПереЛебедот бел
ПерицаНе ме ранувај
Перица џибитУбава даница
Перо ПандилоскиСрце Што Вене
Перо ХристовАјде да си вино за пиење
Перо ХристовАнгелино
Перо ХристовВо Црно Вино Утеха Нема
Перо ХристовДа си рујно вино
Перо ХристовЕј Години За љубење
Перо ХристовЗаборави ме
Перо ХристовЗасвири Нест Од Битлси
Перо ХристовЌе се расплачам
Перо ХристовНе буди ме многу рано
Перо ХристовНека Сум Проклет
Перо ХристовОва Срце
Перо ХристовОтвори Срце
Перо ХристовПале Павлино
Перо ХристовПесни Пеам Да Не Заплачам
Перо ХристовПлачи Срце Исплачи Се
Перо Христов и КатеринаКако да те преболам
Перо Христов и Нели ти рековКако да те преболам
ПЕРРЕИЗВИНИ
ПЕРРЕ & ТАМАРА И ФИЦТРАФИКА МАЛА
ПетарБи сакал да си тука
ПетарДали си со мене
ПетарЗаборави на утре
ПетарМоја најмила
Петар Малинов феат. Кацар100 денари
Петар Маркоски и Горан ПапазЕден живот
Петар МиленковскиРоманса за нас
Петар НечевскиДајте вино и ракија
Петар НечевскиДарувај ми бакнеж врел
Петар НечевскиЖивот ергенски
Петар НечевскиЛена,Лена убава жена
Петар НечовскиБегалка од дебрца
Петар НечовскиДобредојде таго
Петар НечовскиЕдно Време Една Младост
Петар НечовскиЖивоте Зошто Ми Ја Донесе
Петар НечовскиЖолто фустанче
Петар НечовскиПилето ми пее
Петар НечовскиСто и една песна
Петар Ренџов и Тумбао салса бендФато
ПЕТАР ХРИСТОВИвона
Петранка КостадиноваВо Струмица На Улица
Петранка КостадиноваДедо Мили Златни.
Петранка КостадиноваЕх да можам се ќе сторам
Петранка КостадиноваИзлези Наде
Петранка КостадиноваКирјана вино продава
Петранка КостадиноваЛегнала Јана Јаника
Петранка КостадиноваМајка
Петранка КостадиноваМајкини ангели
Петранка КостадиноваНе кажувај либе добра ноќ
Петранка КостадиноваОд бога дадено
Петранка КостадиноваПуста егејска
Петранка КостадиноваСолзо,невернице
Петранка КостадиноваФато мори душманке
Петре и ИванаДен За Нас
Пеце ОгненовПријатели
Пеце ПетрескиБакни ме
ПицикатоДенес Денот Е Нас
ПицикатоЗа Збогум Дојди Ми Во Бело
ПицикатоНа Срце Ми Лежи
ПМДо последен здив
ПМГ КолективМанекенки
Поп ДизајнДајте ги рацете
ПОПОВСКИ & МИЛОСАВЛЈЕВИКРоза Сина
ПРЕМИЕРКратко фустанче
ПРЕСПАНСКИ БИСЕРИДијана
Принц2 гитари и 3 напалени баби
ПринцСеди не ме знаеш
ПринцФројд е жив
Проблем СолведЛоша Навика
ПРОФА БЕНДПЕЧАЛБАРСКА ЖЕЛБА
ПРОФА БЕНД ТЕА И ГОРАНСВАДБА КИЧЕВСКА
ПССон
ПуНеправда
РАДЕ РОГОЖАРОВ & СТЕРЕОПОПЈас И Ти
РАДЕ СТАМАТОВ & ГРОМАко Те Сретнам
РАДОЈКА СВЕРКОТебе Те Нема
РАЗНИ ИЗВЕДУВАЧИНе Ми Било Судено
Ратко ЗлатаноскиДојде писмо од Босна
Ратко ЗлатаноскиЗајачко оро
Ратко ЗлатаноскиМашко за рамо
Ратко ЗлатаноскиМоравац
Ратко ЗлатаноскиПајдушко
Ратко ЗлатаноскиПоречко оро
Ратко ЗлатаноскиПраво машко оро
Ратко ЗлатаноскиРастешко
Ратко ЗлатаноскиСвадбарско
Ратко ЗлатаноскиЦиганчица
Ратко ЗлатаноскиЦрногорка
Ратко ЗлатаноскиШанчето
РебекаЕдно
РебекаНе сакам да знам
РебекаНешто Убаво
РебекаОбиди се
РебекаОд другата страна на љубовта
РебекаОднеси ме
РебекаПокажи Ми
РебекаСакам нешто жешко
РебусАх мори бабо
Ристе Тевдовски24 Часа
Ристе ТевдовскиАко Се Предадеш На Друг
Ристе ТевдовскиВлезена Во Филм
Ристе ТевдовскиДа Не Беше Ти
Ристе ТевдовскиНе кревај раце од мене ти
Ристе ТевдовскиНе Се Менува љубовта
Ристе ТевдовскиТи
Ристо Самарџиев103 Бели Лебеди (со Зоран Џорлев)
Ристо СамарџиевАмајлија
Ристо СамарџиевБела
Ристо СамарџиевЗаради тебе
Ристо СамарџиевИСТОЧНА
Ристо СамарџиевЌе има ли ден
Ристо СамарџиевКрива си за се
Ристо СамарџиевМреза Од Немири
Ристо СамарџиевНека засвират
Ристо СамарџиевПесна за љубовта
Ристо СамарџиевСамо да сме сами
Ристо СамарџиевСонце мое
Ристо СамарџиевЦили Вили
Ристо Самарџиев и Арија БандТаму кај што си
Ристо Самарџиев и Дуле и КокиЗа милион години
Ритсо Самарџиев и Влатко ИлиевскиСевер – Југ
РМ БендРазбуди ме
Роберт БилбиловАприл
Роберт БилбиловДодека Спиеш
Роберт БилбиловДуша Заклучив
Роберт БилбиловИзбриши Ги Ти Солзите
Роберт БилбиловЈас те губам
Роберт БилбиловКако Вардар Ке Дотечам
Роберт БилбиловЛице Од Насловна
Роберт БилбиловЉубов
Роберт БилбиловНе Ме Држи Место
Роберт БилбиловНе Можеш Без Мене
Роберт БилбиловПријателе
Роберт БилбиловСебична
Роберт БилбиловСега Јас Сум На Ред
Роберт БилбиловТемперамент
Роберт БилбиловТи се промени
Роберт БилбиловТи си моја до крај
Роберт Билбилов & Викторија ЛобаКога Мене Ми Требаш
Роберт Билбилов & Викторија ЛобаТи Си Виновна
Роберт Билбилов и Адријан ГадзаВерував
Роберт Билбилов и Ѓоко ТаневскиПријателе
Роберт Билбилов Феат. ДОНТи Се Промени
Роберт СошанскиЖешка солза
Роберто Поп ДимитровПомеѓу денот И ноќта
РосанаАјде море машала
РосанаЖЕНА
РосанаЗа Тебе
РосанаИ Да Клечиш И Да Молиш
РосанаКаде ќе се криеш
РосанаКажи пуста меано
РосанаОва Утро
РосанаСвири брате цигане
Росана Сариќ ТодоровскаЖена
Росана Сариќ ТодоровскаНе умеам да лажам
Росана Сариќ ТодоровскаСвири ми цигане
Рубин БлагадушаГуци гуци
Рубин БлагадушаДевојчиња гугутчиња
Рубин БлагадушаИме и јазик не менуваме
Рубин БлагадушаОЈ НЕДО НЕДО
Рубин БлагадушаПесна за Дримкол
Рубин БлагадушаПРИНЦЕЗО МОЈА
Рубин БлагадушаСадила Јана
Рубин БлагадушаСи слегов долу в ливада
РУБИНЧО & СТЕФАН БЛАГАДУШАМАКЕДОНСКА СУДБИНА
Румјана ПоповаДевојче бело црвено
Румјана Попова и Наум ПетрескиДоста,доста лично ле Стојне
Руса АндоваУште те сакам
С. ВелјановскиТешка Беше Нашата Разделба
С.СавескиТаткова солза
С.СпасоскаДен да се памети
Сакине ЏеладиновскаНе суди со очи
Сакс и СексСам со мојата мисла
СалеЈас не сум луд
Сања ЛефковаЗасекогаш ти
Сања ЛефковаМи требаш
Сања ЛефковаПауза, па плеј
Сања ЛефковаСолза по солза
Сања ПетковскаМожеш само ти
САЊА ПЕТКОВСКА САНИМОЖЕШ САМО ТИ
САЊА ПЕТКОВСКА САНИПРОБАЈ
Сања ЦинцеваМинистерка
СараТи си тој
Сара и Ритам БендВеселба
Сара МаркоскаБез срам
Сара МаркоскаВрне врне
Сара МаркоскаЗелено светло
Сара МаркоскаПосле Него
Сара МејсДенот да е Убав
Сара МејсНамбареја
СашаАјде да се љубиме
СашаБитола стар манастир
СашаДо кога браќа мили Македонци
СашаДојди Лено
СашаЕј судбино
СашаИ за денес и за утре
СашаЌе колнеш и ќе молиш
СашаПарата прави,парата расипува
СашаСнежана
Саше ЈаковлескиАјде моме заиграј
Саше ЈаковлескиКичевски Мерак
САШКА ПЕТКОВСКАБАКНИ МЕ
САШКА ПЕТКОВСКАГо љубам
САШКА ПЕТКОВСКАЗапри Ме
САШКА ПЕТКОВСКАЗапри Срце Запри
САШКА ПЕТКОВСКАПушти Ме Како Птица
САШКА ПЕТКОВСКАСеќавања
САШКА ПЕТКОВСКАХа Ха Ха
САШКА ПЕТКОВСКАЧАО АДИОС
Сашко ВелковБаба Русино оро
Сашко ВелковБоцова гајда
Сашко ВелковГенекс чочек
Сашко ВелковИНДИЈАНСКИ ЧОЧЕК
Сашко ВелковКокта Чочек
Сашко и ВлаткоНено Нена Снежана
Сашко и ВлаткоСвири Сашко
Сашко Костов и Јана Стојановскаљубов во спектар
СашоНе Ги Гаси Свеќите
СашоПијан и млад
САШО ГИГОВ ГИШЕј Ти Младо Момче
Сашо Гигов ГишСамовилска свадба
Светлана РадовскаБиди само мој
Севим МустафаЃавол
Секула И Ефто ПупиновскиУбава Зарина
Секула ПупиноскиАнче
Секула ПупиноскиБели снегови
Секула ПупиноскиВрати се бела Марија
Секула ПупиноскиДејгиди Џанам
Секула ПупиноскиЖено убава
Секула ПупиноскиЗа една Кристина
Секула ПупиноскиКако да се роди
Секула ПупиноскиЛено Гајлелија
Секула ПупиноскиМоја Наде
Секула ПупиноскиНа крај село
Секула ПупиноскиНикогаш Повеќе
Секула ПупиноскиПечалбарска
Секула ПупиноскиПокрај тебе
Секула ПупиноскиПосле Долги Години
Секула ПупиноскиПтица ќе се сторам
Секула ПупиноскиСвирете нешто тажно
Секула ПупиноскиСе заљубиле мома и момче
Секула ПупиноскиСилно Прегрни Ме
Селимова – ЖелчевскиБог Да Бие
Селимова – ЖелчевскиБрала Мома Капини
Селимова – ЖелчевскиВрати Ми Се Мило Либе
Селимова – ЖелчевскиНа срце ми лежи
Селимова – ЖелчевскиНе кажувај либе добра ноќ
Селимова – ЖелчевскиНЕЛИ ТИ СТИГА МОЈАТА МЛАДОСТ
Селимова – ЖелчевскиПо пат одам за пат прашам
Селимова – ЖелчевскиСношти Поминав Заминав
СЕНКА & ЗАФИРЕдна Сказна
СЕНКА & ЗАФИРТи Си Ми Симпатија
СЕНКА ВЕЛЕТАНЛИЌБлагодарам
СЕНКА ВЕЛЕТАНЛИЌПокрај Нас
Серафина ФантаузоЌе те пронајдам сине
СЕФЕДИН БАЈРАМОВАлбум На Младоста
СЕФЕДИН БАЈРАМОВНека Ова Биде Крај
Силвана КрстовскаОј коруне
СилвиВе канам сите на свадба
Силви БендАко ме љубиш
Силви БендБолеро
Силви Бендљубов Само За Мене
Силви БендПесна За Нас
Силви БендРоманса
Силви БендЦрвено Вино
СИЛВИ БЕНД & ИГОР ЏАМБАЗОВУбавица и Ѕвер
СИМОН ГУЛГУЛОВСКИСе Што Сакам
СимонаКако Да Заборавам
СимонаНе е најдобро
СИМОНА ВАЈСГледај Розите
СИМОНА ВАЈСТи Си Моја Песна
Симона ПопоскаКако да заборавам
Симона ПопоскаНе е најдобро
СИМУН КОСТОВСКИНоќта Прва
СИНТЕЗИСВО НАШЕ СЕЛО
СИНТЕЗИСОЈ ДЕВОЈЧЕ
СкандалСамо ти
СкипиКруг
СкипиСкинат џеб
Скипи и МегаМојата цурица
Скипи и ТајзиЛето
Скипи и ТајзиЉубов
Скопски БоемиЗа тебе камен ќе бидам
Славе ДимитровДЕЛФИНА
Славе ДимитровЈас Помнам
Славе ДимитровКаде Песно Моја
Славе ДимитровНежност
Славе ДимитровПогледи Ти Крадам
Славе ДимитровТаа љубов Ке Остане
Славе ДимитровЧија Си
Славка МладеновскаЕј ти Македонијо
Славка МладеновскаСамо За Тебе Тагувај
Славна ДебарцаГИЛЕВА ЧЕТВОРКА
Славна ДебарцаПајова гајда
Славна ДебарцаПандев мерак
Славчо СпировскиИзгрејсонце на слободата
Слатка ТајнаАнкице Мори Душице
СлаткаристикаДобро да е
СлаткаристикаСреќа
Смиља МитревскаДај ми надеж
Смиља МитревскаДуле тетовчанецот
Смиља МитревскаМоминска Клетва
СНЕЖАНА САВИЧМЕ ЉУБЕА ВЕТРОВИ
Снежана Савич & Милан БабичЖивотот Е Многу Убав
СоњаДојди, дојди
СоњаНе Се Кријам
СОЊА ВЕЛИЧКОВСКА И ГОЦЕ ПЕЈКОВСКИљуБОВНА ФАНТАЗИЈА
Соња ТарчуловскаБлагодарам За Се
Соња ТарчуловскаБРАЛА МОМА КАПИНИ
Соња ТарчуловскаДозволи
Соња ТарчуловскаЛево и десно
Соња ТарчуловскаЛегнало Ми Лудо Младо
Соња Тарчуловскаљубов
Соња ТарчуловскаМоја библија
Соња ТарчуловскаПисмо
Соња ТарчуловскаПосле Тебе
Соња ТарчуловскаСтудена
Софија ЗдравковскаСлушнете ме другарки
Софија МаневаВисоко над се
Софија МаневаЗапиши Ме
Софија МаневаМи крадеш од солзите
Софија МаневаТишина
Спасе МатлиоскиАјде чиво ли е она девојче
Спасе МатлиоскиБЕГАЈ БЕГАЈ МАРИЦЕ
Спасе МатлиоскиВЕТИВ НЕ ЗАБОРАВАМ
Спасе МатлиоскиДЕВОЈЧЕ БЕЛО ЦРВЕНО
Спасе МатлиоскиЕргенлак
Спасе МатлиоскиКАДЕ СЕГА СРЦЕ МОЕ
Спасе МатлиоскиљуБИЦЕ МОЈА љуБИЦЕ
Спасе МатлиоскиОд умот се подизгубив
Спасе МатлиоскиОФ ШТО СУМ ДАЛЕКУ ДАЛЕКУ
Спасе МатлиоскиПЕЧАЛБАРСКА СВАДБА
Спасе МатлиоскиПрво Писмо
Спасе МатлиоскиСЛЕГОВ ДОЛУ В ЛИВАЃЕТО
Спасе МатлиоскиСлушни ме бабо
Спасе МатлиоскиШТО СУМ ДАЛЕКУ ДАЛЕКУ
Спасе Матлиоски & Марија КачаниклиќТИ СИ МИ МЕРАКОТ
Спасе Матлиоски и Зуица ЛазоваЕј моме лично Стружанче
Спасен СиљаноскиБела Дано
Спасен СиљаноскиБИГОРСКИ МАНАСТИР ЛЕШОК
Спасен СиљаноскиЈас сум ти мало братче
Спасен СиљаноскиМајка сина прашува
Спасен СиљаноскиМНОГУ МОМИ љуБАМ
Спасен СиљаноскиНа свадба ме канат
Спасен СиљаноскиНЕЗАБОРАВ
Спасен СиљаноскиОј девојче ти момиче
Спасен СиљаноскиСон си сонив
СПАСЕН СИЉАНОСКИ & СУЗАНА СПАСОВСКАМЕРАК ПЕСНА
Спасен Сиљаноски и Зуица ЛазоваБог да бие тино мори
Спасен Сиљаноски ПацеБраце ле браце Бозине
Спасен Сиљаноски ПацеГОРДОСТ ТАТКОВА
Спасен Сиљаноски ПацеЗа Ане
Спасен Сиљаноски ПацеНА СВАДБА МЕ КАНАТ
Спасен Сиљаноски ПацеОД КАКО СУМ МЛАДИ БЕЌАР
Спасен Сиљаноски ПацеСаде ти се чудам Цвето
Спасен Сиљаноски ПацеСлавеј пиле пее рано
Спасен Сиљаноски ПацеСлегов долу
СПЕКТАРЕДНО ЛЕТО
СТЕВО ЧЕПИШЕВСКИЗа Да Откриеш
Стевце МегленскиЛено Ленче
Стефан ВеличковскиИскрен пред себе
Стефани ДудиќМалечко срце
Стив и група МоликаЕдна желба имам роден крај да одам
Стив и група МоликаСпомени стари
Стојан ЈанкуловИ Ова Лето Таговно
Стојне НиколоваОд срце тебе подарена
Стојне НиколоваРека гази малој моме
Студени Нозе50 Марки
Студени НозеКучето Мое
Студени НозеНејќу Колор ТВ
Студени НозеОПИНОК
Студени НозеПедигре
Студени НозеРужна женска имам
Студени НозеТи си проблем
Сузанаајде сонце зајде
Сузанада ми пукнеш мила мамо
Сузанадури бев мома
Сузанамајка на марика думаше
Сузанамилиони долари
Сузанапесна македонска
СузанаУдри Дајре
Сузанафати се бое на оро
Сузана & АлегроБлагуно дејче
Сузана & АлегроСто пати се караме
Сузана ГавазоваАј леле леле
Сузана ГавазоваВечно мој
Сузана ГавазоваВО СТРУМИЦА НА УЛИЦА
Сузана ГавазоваДа Ми Пукнеш Мила Мамо
Сузана ГавазоваДо три ми пушки
Сузана ГавазоваДокторе
Сузана ГавазоваДури бев мома при мама
Сузана ГавазоваЗАВИСНА ОД ТЕБЕ (1001 ноќ)
Сузана ГавазоваЗАЧУКАЛЕ ТАПАНИТЕ
Сузана ГавазоваЗбогум мајко
Сузана ГавазоваИзвини
Сузана ГавазоваИтра ко лисица
Сузана ГавазоваЈато Анѓели
Сузана ГавазоваЛудо Лето
Сузана ГавазоваМАЈКА НА МАРИКА ДУМАШЕ
Сузана ГавазоваМАКЕДОНКА
Сузана ГавазоваМисица
Сузана ГавазоваНалеј Налеј
Сузана ГавазоваНе ми го лажи Марето
Сузана ГавазоваНЕ ТЕ ЗАСЛУЖУВАМ
Сузана ГавазоваНемирка
Сузана ГавазоваОпасен
Сузана ГавазоваПијана и заљубена
Сузана ГавазоваПоарно Поарно
Сузана ГавазоваПОД ЈАВОРОТ
Сузана ГавазоваПроклети Очи
Сузана ГавазоваСвадба весела
Сузана ГавазоваСузе Сузана
Сузана ГавазоваТи Пеј Песно
Сузана ГавазоваТино мори
Сузана ГавазоваУбавото Стојне
Сузана ГавазоваУдри дајре
Сузана ГавазоваЧекај животе
Сузана Гавазова & Зорица СтојановаКАЈ ШТО љуБОВТА ТЕ ВОДИ
Сузана Гавазова & Зорица СтојановаТаму долу Битола
Сузана Гавазова и Благоја ГрујовскиНевесто
Сузана Гавазова и Благоја ГрујовскиПраша ли Тинке
Сузана и ВеснаЉубов моја не ме оставај
СУЗАНА И ДЕЈАНЦУЛЕ ЈАНКЕ ЛЕ ЈАНКЕ
Сузана ЈовчеваДај ми боже да сум мајка
Сузана ЈовчеваДопираш
Сузана ЈовчеваНе пее веќе срцето
Сузана СЗа нас
Сузана СКАЛИНО МОМЕ
Сузана СпасовскаАј со среќа денот
Сузана СпасовскаБИЛБИЛ ПЕЕ (со Танец)
Сузана СпасовскаБожиќна
Сузана СпасовскаБолен лежи катил Ѓорѓи
Сузана СпасовскаБор садила мома евгенија
Сузана СпасовскаГордо Македонијо
Сузана СпасовскаГрешно вљубени
Сузана СпасовскаДЕНЕС МИ Е РОДЕНДЕН
Сузана СпасовскаЗасвирете една наша
Сузана СпасовскаЈас те сакам
Сузана СпасовскаКАЖИ КАЖИ ОБЛАЧЕ ЛЕ БЕЛО
Сузана СпасовскаЛичен Дејан
Сузана СпасовскаМарко Марко
Сузана СпасовскаМИТРА НИЗ ДВОР ШЕТАШЕ
Сузана СпасовскаНе Виткај Се Софче
Сузана СпасовскаНе си го продавај Кољо чифликот
Сузана СпасовскаНека памети
Сузана СпасовскаРасти Сине
Сузана СпасовскаСНОШТИ ПОЈДОВ МИЛА МАМО
Сузана СпасовскаСудбо Моја
Сузана СпасовскаТи верував до крај
Сузана СпасовскаЧудна Судба
СУЗАНА СПАСОВСКА & МИЛЕ КУЗМАНОВСКИШТО СПЕЧАЛИВМЕ
Сузана Спасовска и Леб и СолАјде сонце зајде
СуперхиксGraffiti boy
СуперхиксАфрика
СуперхиксБабун град
СуперхиксБарска песна
СуперхиксБезгрешен
СуперхиксГлавен град
СуперхиксГол
СуперхиксГОЛЕМОТО НЕ
СуперхиксЗнам дека љуби
СуперхиксКолку Време
СуперхиксМајмуни
СуперхиксНа љута Рана
СуперхиксОптимистка
СуперхиксРаде
СуперхиксСКОК
СуперхиксТи треба некој
СуперхиксТоа не сум јас
СуперхиксЧкембе чорба
Суперхикс и ДаниНе сум твој тип
ТАВИТЈАН БРАДЕРС & РИСТО САМАРЏИЕВДЕЈГИДИ ЛУДИ МЛАДИ ГОДИНИ
Тавитјан брадерс и Антонија СолаАх каде е мојто либе
Тавче ГравчеГледај си ја жената
ТајзиБоли
ТајзиДојди
ТајзиДома си е дома
ТајзиЖивеам за себе
ТајзиЉубов
ТајзиПишано е
ТајзиРегетон
ТајфатаЕден Пат За Еден Живот
ТајфатаЕдно мирно топло лето
Тамара1003 Мкд
ТамараА Што Ако
ТамараГотово е
ТамараДали Знаеш Каде
ТамараДали Знам
ТамараЗалудно Е
ТамараКажи кој си ти
ТамараКога би можел
ТамараМесечар
ТамараМолчи, Молчи
ТамараНемирна
ТамараНемирни Илузии
ТамараСамо тоа го знам
ТамараСмешно, зар не
ТамараТешко Без Тебе
ТамараТи давам се
ТамараШила
Тамара и ВрчакСедмо небо
Тамара и ДаниелЗа миг
Тамара ТодевскаБрод што тоне
Тамара ТодевскаДајем ти све
Тамара ТодевскаЗалудно Е
Тамара ТодевскаЉуби
Тамара ТодевскаЉубовна приказна
Тамара ТодевскаМожеш Ли
Тамара ТодевскаНејќеш да сум сама
Тамара ТодевскаСамо Сакам Да
Тамара ТодевскаСино
Тамара ТодевскаСолза врела
Тамара ТодевскаТажна љубов среќна песна
ТАМАРА ТОДЕВСКА feat ВРЧАКЛОША ДЕВОЈКА
ТандемиДај заиграј
ТандемиНе Давам Друг Да Те љуби
ТандемиОди Си
ТандемиПушти Ја Срце
ТАЊАТРИ ПАТИ НА ДЕН
ТАЊА & НОВИЦАСАМО ДА Е МАКЕДОНСКА
Тања Б.Грев
Тања Б.Јас ти припаѓам тебе
Тања Б.Сила
ТАЊА и СТЕВОТи
Тања ЈовановскаЉУБОВТА Е ЧУДНА ПТИЦА
Тања ЈовановскаМајка на Марика, Фати се…
Тања ЈовановскаМоре чичо рече
Тања КочовскаОблечи Ме Во Сјај
Тања КочовскаТвоите Очи Сине
Тања СтанковиќНемој да си дете
Тања Стефановскаљубовта…
ТАЊА, ЏОНИ, ЛИДИЈА & ИГОРљубов Запеј Ни
Татијана СтефановскаБелите Манастири
Татијана СтефановскаБитолчанка
Татијана СтефановскаВистинска љубов
Татијана СтефановскаДарој свадбарски
Татијана СтефановскаЕдно срце
Татијана СтефановскаЕЈ МОРЕ ДОНЧО МЕРАКЛИЈА
Татијана СтефановскаЈа сум Битолчанка
Татијана СтефановскаЈоване Море Јоване
Татијана СтефановскаКолку сум те сакала
Татијана СтефановскаКомшичето терзичето
Татијана СтефановскаЉубовта е верување
Татијана СтефановскаМенаџер
Татијана СтефановскаНе ми го лажи Ѓорги марето
Татијана СтефановскаОПАСНА
Татијана СтефановскаОтвори ми бело Ленче
Татијана СтефановскаПУСТИ ТИ БИЛЕ МЕАНИТЕ ИЛЕ
Татијана СтефановскаСе ќе сторам
Татијана СтефановскаСЕСТРА КАНИ БРАТА НА ВЕЧЕРА
Татијана СтефановскаСите девојчина
Татијана СтефановскаСНОШТИ СИ ДОЈДОВ ОД ЃУРБЕТ
Татијана СтефановскаСНОШТИ ТЕ ПРАТИВ НА ВОДА
Татијана СтефановскаТи си ми во душава
Татијана СтефановскаТуѓината пуста да остане
Татијана СтефановскаЏумбус
Татијана СтефановскаША НА НАЈ
Татијана СтефановскаШТО ЈА НЕМА ЦВЕТА
Татјана Л.Знам Да Живеам
Татјана Лазаревска1000 ПЕСНИ
Татјана ЛазаревскаА Бре Чичо
Татјана ЛазаревскаАјде Горе Раце
Татјана ЛазаревскаАЛАЛ ВЕРА СВИРАЧИ
Татјана ЛазаревскаАце Аце
Татјана ЛазаревскаЕДЕН ВРЕДЕН
Татјана ЛазаревскаКога Мислам На Тебе
Татјана ЛазаревскаЛепотанот Мој
Татјана ЛазаревскаЛУДА ЖУРКА
Татјана Лазаревскаљубовен Жар
Татјана ЛазаревскаЉубовна азбука
Татјана ЛазаревскаНЕВЕСТИНСКА
Татјана ЛазаревскаНЕДОПИРЛИВА
Татјана ЛазаревскаНишто Без Народно
Татјана ЛазаревскаОсмиот Ден
Татјана ЛазаревскаОСТАНИ СО МЕНЕ
Татјана ЛазаревскаПЕСНИ ПЕЕ МАКЕДОНИЈА
Татјана ЛазаревскаПРАЗНА КЛУЧАЛКА
Татјана ЛазаревскаСамо по сам
Татјана ЛазаревскаСе Ќе Превртам
Татјана ЛазаревскаСтамена
Татјана ЛазаревскаУбавина од Македонија
ТАТЈАНА ЛАЗАРЕВСКА & АЛЕГРОљуБИ МЕ
Татјана Лазаревска и Молика ЈуниорКада би ме питали
Татјана СтефановскаВистинска љубов
Татјана СтефановскаЏумбуш
ТеаМи треба малку време
ТемпераHONEY LIPS
ТемпераПластични кули
ТијанаИзгрев
ТијанаНајде Начин
ТијанаСрце како мраз
ТијанаТаму кај што припаѓам
Тијана ДапчевиќКажи ми да знам
Тијана ДапчевиќСрце ко мраз
ТНТБЛИЦ АФЕРА
ТНТВо Боја
ТоксиколозиСвет замислен
ТомасДа си таа
Томислав МаниќДва Три Телефона
Томислав МаниќЖолта Липа
Томислав МаниќКажи Зошто Ме Остави
Томислав МаниќЛипа Стара
Томислав МаниќСанок седам Трено
Томислав МаниќСтариот Кавалер
Томислав МаниќЦрвени рози
ТОНИ ЗЕНИсти (со Нокаут)
ТОНИ ЗЕНСетила (со Горан Папаз)
Тони Зен И Даниел КајмаковскиСлобода
Тони Зен и Мартин СрбиновскиСег анам
Тони Зен и ТамараЈас и ти
Тони МаринковскиСвадбени ѕвона ќе ѕвонат
ТОП ЕКСПРЕСБејби
ТошеЅвезда северница
ТошеКад вараш ти
ТошеКажем Лејди
ТошеСан егзотичан
Тоше и Биља КрстичЈовано Јованке
Тоше ПроескиBeautiful To Me
Тоше ПроескиFeeling Good
Тоше ПроескиGLIDE
Тоше ПроескиАко Ме Погледаш У Очи
Тоше ПроескиАко ме погледнеш во очи
Тоше ПроескиАко Одам Во Битола
Тоше ПроескиАнгел си ти
Тоше ПроескиБоже Брани Је Од Зла
Тоше ПроескиБоже Чувај Ја Од Зло
Тоше ПроескиВези Ме За Себе
Тоше ПроескиВелам Лејди
Тоше ПроескиВо Коси Да Ти Спијам
Тоше ПроескиВолим осмех твој
Тоше ПроескиГо лажам секој нов рефрен
Тоше ПроескиГо молам небото да ми те врати
Тоше ПроескиГромови на душа
Тоше ПроескиДал Си Сретнија
Тоше ПроескиДАЛЕКУ ОД МЕНЕ
Тоше ПроескиДуша остана
Тоше ПроескиЕЈ, СИНООКА, ЕЈ, БОСОНОГА
Тоше ПроескиЕх, да сум злато
Тоше ПроескиЖАО МИ ЈЕ
Тоше ПроескиЗа Овој Свет
Тоше ПроескиЗошто Отиде
Тоше ПроескиИгра Без Граница
Тоше ПроескиИгри без граници
Тоше ПроескиИзлажи ме уште еднаш
Тоше ПроескиИЛУЗИЈА
Тоше ПроескиИма Ли Ден За Нас
Тоше ПроескиЈас Не Сум Виновен
Тоше ПроескиЈедина
Тоше ПроескиЈош И Данас Замирише Трешња
Тоше ПроескиЈош увек сањам да смо заједно
Тоше ПроескиКАЗНА МОЈА СИ ТИ
Тоше ПроескиКој Ли Ти Гризе Образи
Тоше ПроескиЛАГАЛА НАС МАЛА
Тоше ПроескиЛејди
Тоше ПроескиЛоше Ти Стоји
Тоше ПроескиЛошо Ти Стои
Тоше Проескиљубена
Тоше ПроескиМалечка
Тоше ПроескиМе Сакаш Со Зборови
Тоше ПроескиМени Хвала Ниједно
Тоше ПроескиМесечина
Тоше ПроескиМесто на злосторот
Тоше ПроескиМој Дилбере
Тоше ПроескиМорска Ѕвездо
Тоше ПроескиНАЈ,НАЈ
Тоше ПроескиНајдрага моја
Тоше ПроескиНајлепше Моје
Тоше ПроескиНемаш ни благодарам
Тоше ПроескиНемир (со Каролина Гочева)
Тоше ПроескиНесаница
Тоше ПроескиНИКАДА
Тоше ПроескиНикој како тебе не бакнува
Тоше ПроескиНОЌНА ИГРА
Тоше ПроескиОпрости
Тоше ПроескиОСТАЛА СИ УВИЈЕК ИСТА
Тоше ПроескиОстани до крај
Тоше ПроескиПо Тебе
Тоше ПроескиПобегни
Тоше ПроескиПола Душе Пола Срца
Тоше ПроескиПолско цвеќе
Тоше ПроескиПољско Цвијече
Тоше ПроескиПосле Дожд Доаѓа Сонце
Тоше ПроескиПратим Те
Тоше ПроескиПусти ме
Тоше ПроескиРане На Уснама
Тоше ПроескиРани на усните
Тоше ПроескиРузвелтова 3
Тоше ПроескиРуски рулет
Тоше ПроескиСве Је Ово Премало За Крај
Тоше ПроескиСинот божји
Тоше ПроескиСкрши ме
Тоше ПроескиСлушаш Ли
Тоше ПроескиСоба за тага
Тоше ПроескиСоба За Тугу
Тоше ПроескиСолзи прават златен прстен
Тоше ПроескиСОН ЕГЗОТИЧЕН
Тоше ПроескиСонце во твоите руси коси
Тоше ПроескиСреќна ли си ти
Тоше ПроескиСречо Не Криви Ме
Тоше ПроескиСрце Није Камен
Тоше ПроескиСтудена
Тоше ПроескиТајно Моја
Тоше ПроескиТвоите бакнежи на моите бели кошули
Тоше ПроескиУбијаш Ме Уснама
Тоше ПроескиУсни на усни
Тоше ПроескиУште една скала
Тоше ПроескиЦреша
Тоше ПроескиЧија Си
Тоше ПроескиЧујеш Ли
Тоше Проески & Ања РупелКрајње Вријеме
Тоше Проески & Каролина ГочеваПомози Ми
Тоше Проески & Пријатељи Бојан МаровичБуди Добра Према Себи
Тоше Проески & Пријатељи Борис НовковичВрачам Се
Тоше Проески & Пријатељи Елена РистескаА Можевме
Трајанка и ИгорЗапејте со нас
Трајче МаневОсамен
Трајче Манев и Арија БандНа минус 23
ТрианглГлинено Око
Тумбао Салса БендКуба
Тумбао Салса БендМакедонско девојче
Тумбао Салса БендПолудена во ноќта студена
Тумбао Салса БендРандеву
Тумбао Салса БендРандеву микс
Тумбао Салса БендСалсита
Тумбао Салса БендСреќата со пари не се купува
Туна12 месеци
ТунаНајди Ноќ, Најди Ден, Најди Време
ТунаПрашувам без глас
Туна и ВрчакЧао за крај
Угро6 Броја
УгроЗнам дека си ти
УгроЛоша девојка
ФАВОРИТИ БЕНДБОГ ДА БИЕ РУСЕ
Фаворити и Анета АрсовскаЕден за друг
Фана ШомоваОј Сатеска реко силна
ФаниДај,дај,дај
ФаниМед И Млеко
ФаниСпомени
ФАНТАЗИЈАЗЕМЈА ПРЕСВЕТА
Фантастик бендМА ЗДРАВО
Ферус МустафовШтипски чочек
Филип БожиновскиЕдна Во Милион
Филип БожиновскиСАМО ЗА ТЕБЕ ПЕАМ
Филип БожиновскиТе љубам без страв
Филип ЈордановскиСтара чаршија
Филип ЈордановскиШто ми направи
Филип КирјакуСамо еден ден
Филип ФилиповскиПреправи се во мене
ФитзОружје од гнев
ФлашТи на сон ми доаѓаш
Фокус БендАјде момци живо живо
Фокус БендКажи ми
Фокус БендНи на светов ни на веков
Фокус БендСто и една
ФонтанаКАПКИ љуБОВ
ФонтанаМИ СЕ КОЛНЕШ ТИ ВО ОЧИ
ФонтанаМОРИ МОМЕ МАГДЕ
ФонтанаТаму Долу Битола
ФОРАДенес Ти Си Посебна
ФОРТУНАТАКВА НИ Е ГРУПАТА
Форумљубов или магија
ФорумПодседнал Стојан заседнал
Форум бендВрати се бела Марија
Форум бендДејдиги луди млади години
Форум бендМоја река
Форум бендНаде Наде
Форум бендОј Зарино
Форум бендСелвије
Форум бендТвојте очи, Лено мори
ФТ СаниСамо за тебе
Хавана БендШток ми бејби
Харизма БендМорам да те пронајдам
Харизма БендПеснава ти ја подарувам
Харизма БендСи заљубив едно моме
ХармонијаСРЕЌО МОЈА
ХармонијаТриста Дена, Триста Ноќи
ХармонијаУБАВА Е МАЈКО
ХЕЛЕНА БЛАГНЕВо Име На љубовта
ХЕЛЕНА БЛАГНЕДАЛИ ЗНАЕШ
ХЕЛЕНА БЛАГНЕКому Да Верувам
ХристијанПекол и Рај
Христијан АпостоловскиОдиме до крај на граници
Христијан Божинов КикоСе ми земаш животе
Христијан Кико ДимитриевскиСвирете ми
Христијан Кико ДимитриевскиСе ми земаш животе
Христијан ТодоровскиОдиме До Крај На Граници
Ц.НиколоскиДано сонце моје
Ц.НиколоскиМојот дом
ЦАНЕ Н.БАБО БАБО
ЦАНЕ Н.ДАНЧЕ
ЦАНЕ Н.ЕЛИЗАБЕТА
ЦАНЕ Н.НЕЛИ ТИ СТИГА МОЈАТА МЛАДОСТ
ЦАНЕ Н.СИТЕ ДЕВОЈЧИЊА
Цане НиколовскиАх љубов ,љубов
Цане НиколовскиЗа инает на душманите
Цане НиколовскиЗаиграј со мене
Цане НиколовскиЈА ИЗЛЕЗИ ЃУРЃО
Цане НиколовскиЈас те сакам од срце
Цане НиколовскиМајко Македонијо
Цане НиколовскиМарице,Марице
Цане НиколовскиМлад ерген ама што сум
Цане НиколовскиНека пукнат баш од мака
Цане НиколовскиНечија си жена
Цане НиколовскиОливера
Цане НиколовскиПесна пеам од срце
Цане НиколовскиТатковата куќа
Цветанка ГлигороваЗошто Бегаш
Цветанка ГлигороваНе Биди Слеп
ЦВЕТАНКА И ЈАНКОМојот Живот
ЦВЕТАНКА ЛАСКОВАЛетај Песно
ЦекиЧекај ме на прозор
ЦикиВо кого ли си вљубена
ЦИМЕРКИЛАЖГО ЛАЖГОСАН
ЦимеркитеШабилаби
Чапај И ВенкоАко љубиш дукати
Четири грацииЖени за сите генерации
Џеват РакипПосле една ноќ со тебе
ЏЕНИВЕРУВАЈ ВО МЕНЕ
Џина Папас ЏоксиДали се каеш
Џина Папас ЏоксиЗЛАТНИ ЖИЦИ
Џина Папас ЏоксиКловн и кукла
Џина Папас Џоксиљубов, вино и солзи
Џина Папас ЏоксиНа Велигден
Џон Илија АпелгринМи вети ти
Џон Илија АпелгринНезнаена сестра
ЏорлевиМарие Млада Невесто
ЏулианоТулум